top of page

Австралійці виростили з гену мамонта м’ясо та зварили з нього фрикадельки

29 бер. 2025 р.

Австралійська компанія з виробництва культивованого м’яса Vow Food створила фрикадельки з клітин вимерлого шерстистого мамонта.

Мамонтова фрикаделька — символічний продукт, який демонструє можливості створення нових видів м’яса, навіть того, яке більше недоступне через втрату біорізноманіття та зміни клімату. 


Мамонти вимерли значною мірою через полювання людини, а також через потепління планети після льодовикового періоду. Попри це, у людини знову є можливість відчути доісторичний смак.


Нова фрикаделька була представлена у науковому музеї Немо в Нідерландах


Щоб створити фрикадельку, Vow заповнила прогалини в послідовності ДНК міоглобіну мамонта, використовуючи інформацію з геному африканського слона – найближчого живого родича вимерлої тварини. Вчені вставили синтезований ген у м’язову клітину вівці, яка була вирощена в лабораторії.


«Наша мета – перевести кілька мільярдів м’ясоїдів від споживання [звичайного] тваринного білка до їжі, яку створюють штучні системи», – заявив Джордж Пеппоу, генеральний директор Vow.


Найкращий спосіб зробити, вважає він, — перевинайти м’ясо. 


«Ми шукаємо клітини, які легко вирощувати, дійсно смачні та поживні, а потім змішуємо та поєднуємо ці клітини, щоб створити гарний продукт», – додав він.


Нагадаємо, Vow Food була заснована в 2019 році, і з того часу багато експериментувала зі створенням лабораторного м’яса. Спочатку це був продукт зі свинини та клітин кенгуру, пізніше Vow включила у перелік клітинне м’ясо кроликів, мишей, козлів, буйволів і альпаки. Чотири місяці тому компанія залучила $73,4 млн на подальші розробки.

https://newfood.ua/2023/06/02/avstraliytsi-vyrostyly-z-henu-mamonta-m-iaso-ta-zvaryly-z-noho-frykadelky/


© Центральна науково-технічна бібліотека харчової і переробної промисловості

bottom of page