top of page

Дайджест періодичних on-line видань з 8 по 14 лютого 2025 року

Дайджест періодичних on-line видань

з  8 по 14 лютого  2025 року

Зміст         стор.


1. 6 українських брендів представлені на виставці виноробства у Парижі 1


2. В Україні відновлюватимуть родючість ґрунтів за допомогою

 нанобульбашок 1


3. Україна налагодила експорт цукру до Туреччини, Лівії і Сомалі 2


4. Стало відомо, яких продуктів найбільше Україна купує за кордоном 2


5. Ще одна українська компанія почала експортувати біометан до 

Європи 2


6. Переробка м'яса в Україні зросла: як змінились обсяги та ціни 2


7. Україна зменшує обсяги агроекспорту третій місяць поспіль 3


8. Виробник вчить ШІ керувати елеваторним обладнанням 3


9. Перший біометан експортували трубопроводом до Європи 3


10. МТФ наростили поставки молока-сировини на переробку в 2024 році

 – асоціація 3


11. Україна збільшила молочний експорт в січні 4


                                       -----------------------------------------------------------------------

1. 6 українських брендів представлені на виставці виноробства у Парижі

AgroNews.ua. -  13.02.2025

Одна з найпрестижніших міжнародних виставок у галузі виноробства – Wine Paris & Vinexpo Paris, проходила у Парижі з 10 по 12 лютого 2025 року. Вона зібрала понад 40 000 професіоналів з усього світу та понад 4 000 експонентів з 48 країн і надала можливість українським виробникам представити міжнародній аудиторії свої найкращі вина. 

Український стенд організовано асоціацією “Укрвинпром” за підтримки Міністерства закордонних справ України, Посольства України у Франції, Посольства Франції в Україні та платформи Nazovni.online. На виставці були представлені вина шести українських брендів: Chateau Chizay, Shabo, Leleka Wines, Koblevo Wine, Fratelli FR, П’яна Вишня.

https://agronews.ua/news/6-ukrayinskyh-brendiv-predstavleni-na-vystavczi-vynorobstva-u-paryzhi/


2. В Україні відновлюватимуть родючість ґрунтів за допомогою нанобульбашок

AgroNews.ua. -  08.02.2025

Пресслужба Державного агентства України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм повідомила, що японська компанія KAKUICHI у передала Україні три генератори нанобульбашок. Ця інноваційна система допоможе відновити сільськогосподарські угіддя, які постраждали від війни, і сприятиме екологічно чистому виробництву. Генератори планують встановити в Києві, в Одеської і Полтавської областях.. Кожен генератор здатний забезпечити зрошенням близько 1 гектара землі. Ця технологія особливо важлива для відновлення земель, які зазнали пошкоджень внаслідок російської агресії. 

https://agronews.ua/news/v-ukrayini-vidnovlyuvatymut-rodyuchist-gruntiv-za-dopomogoyu-nanobulbashok/


3. Україна налагодила експорт цукру до Туреччини, Лівії і Сомалі

AgroPolit.com. – 09.02.2025

Національна асоціація цукровиків України «Укрцукор» повідомляє, що протягом пʼяти місяців 2024 – 2025 МР Україна експортувала понад 352 тис. т цукру,  на 17% більше, ніж за аналогічний період минулого маркетингового року. 

Основними напрямками українського експорту за перші 5 місяців  стали: Туреччина (19% всього експорту); Лівія; Сомалі; Шрі-Ланка; Північна Македонія. Весь експортований обсяг цукру було спрямовано на світовий ринок, в той час як у вересні 2023-січні 2024 частка експорту на Світовий ринок становила лише 9,5%, що є результатом успішних зусиль українських цукровиків з пошуку альтернативних ринків збуту у зв’язку із обмеженнями, накладеними на український цукор зі сторони ЄС.

https://agropolit.com/news/29544-ukrayina-nalagodila-eksport-tsukru-do-turechchini-liviyi-i-somali


4. Стало відомо, яких продуктів найбільше Україна купує за кордоном

AgroPolit.com. – 09.02.2025

У структурі зарубіжних постачань в Україну товарів аграрного сектору традиційно домінують кілька груп продуктів: - риба та морепродукти ($929 млн дол.); - плоди, ягоди та горіхи ($866 млн дол.); - алкогольні та безалкогольні напої ($808 млн дол.); - різні харчові продукти ($549 млн. дол.); - вироби з какао ($505 млн дол.); - тютюнові вироби ($490 млн дол.); - відходи, корми для тварин ($434 млн дол.); - насіння та плоди олійних культур ($430 млн дол.). В минулому році  в Україну було ввезено агропродукції на 7,82 мільярда доларів, що на 9,7% більше, ніж 2023 року, а найбільшу частку в імпорті зайняла риба та морепродукти. 

Починаючи з 2017 року, перше місце у рейтингу основних постачальників агропродукції до України утримує Польща. 2024 року вона продала в Україну сільськогосподарських товарів на $925 млн, що на 3% менше від показника 2023 року в $950 млн.

https://agropolit.com/news/29542-stalo-vidomo-yakih-produktiv-naybilshe-ukrayina-kupuye-za-kordonom


5. Ще одна українська компанія почала експортувати біометан до Європи

AgroPortal.ua.- 12.02.2025

ПрАТ «Оріль-Лідер», що входить до структури агрохолдингу МХП, 11 лютого експортувала 27,4 тис. м³ біометану, ставши другою українською компанією, що здійснила його експорт. В компанії зазначили:  «МХП експортувала біометан газопроводами через українсько-польський кордон до Німеччини. Покупцем біометану виступила компанія Vitol».

https://agroportal.ua/news/novosti-kompanii/shche-odna-ukrajinska-kompaniya-pochala-eksportuvati-biometan-do-yevropi


6. Переробка м'яса в Україні зросла: як змінились обсяги та ціни

AgroPortal.ua.- 11.02.2025

Дані Держстату: у минулому році українські м’ясопереробні підприємства наростили закупівлю сільськогосподарських тварин на 11,5% порівняно з 2023 роком,  загальний обсяг закупівель склав 2,107 млн т. За підсумками року підприємства збільшили обсяги переробки власного виробництва на 5,4%, що становить 1,654 млн т. Найбільший приріст показали промислові підприємства, які спеціалізуються на тваринництві. Вони наростили постачання тварин на 43,1% — до 444,2 тис. т. Водночас домогосподарства, навпаки, скоротили постачання худоби на 18,6% — до 8,3 тис. т.

https://agroportal.ua/news/zhivotnovodstvo/pererobka-m-yasa-v-ukrajini-zrosla-yak-zminilis-obsyagi-i-cini


7. Україна зменшує обсяги агроекспорту третій місяць поспіль

AgroPortal.ua.- 09.02.2025

У січні 2025 року Україна експортувала 5 млн т аграрної продукції, що на 9,7% менше аналогічного показника попереднього місяця. У повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» говориться, що така тенденція спостерігається вже третій місяць, але зниження обсягів експорту продукції АПК характерне для зимового періоду в умовах відсутності форс-мажорних обставин. Щодо структури експорту, то вона виглядала таким чином: зернові культури — 3,5 млн т, падіння до показника попереднього місяця — 3%; олійні культури — 352 тис. т, падіння — 39%; рослинні олії — 424,4 тис. т, зростання — 1%; макухи після вилучення рослинних олій — 406,3 тис. т, падіння —22%; інші види агропромислової продукції — 329,5 тис. т, падіння — 24%.

https://agroportal.ua/news/ukraina/ukrajina-zmenshuye-obsyagi-agroeksportu-tretiy-misyac-pospil


8. Виробник вчить ШІ керувати елеваторним обладнанням

AgroPortal.ua.- 04.02.2025

Інженер-програміст департаменту автоматизації та електрифікації компанії KMZ Industries Максим Тютюнников розповів, що ШІ-технології оптимізують процеси і відкривають нові можливості в управлінні виробництвом. Фахівці департаменту автоматизації та електрифікації KMZ Industries розробили програму для автоматичного відбору проб сільгосппродукції на рельсовому пробовідбірнику. Під час створення програмного забезпечення за допомогою ШІ пришвидшується виконання певних рутинних процесів, які пізніше додатково адаптуються для конкретного обладнання. За допомогою СhatGPT створюють код на основі прописаних технологічних параметрів обладнання або ж вхідних даних про тип і кількість датчиків на об’єкті. У  межах маркетингової стратегії також активно використовують інновації та технології, які сприяють залученню аудиторії. Зокрема, на сайті компанії впроваджено чат-бот зі штучним інтелектом, який вже більше року консультує відвідувачів із питань, пов’язаних з елеваторним обладнанням.

https://agroportal.ua/news/eksklyuzivy/virobnik-vchit-shi-keruvati-elevatornim-obladnannyam


9. Перший біометан експортували трубопроводом до Європи

AgroTimes.-07.02.2025

В Енергетичній митниці переконані, що експорт біометану відкриває нові можливості для агросектору та інвесторів у сфері біоенергетики: митниця успішно здійснила оформлення періодичної митної декларації на переміщення через митний кордон України першої партії біометану для експорту до Європи трубопровідним транспортом. Зазначається, що це не просто важливий крок у розвитку зеленої енергетики та зміцненні енергетичної безпеки регіону. Це значний прорив для України на шляху до енергетичної незалежності та європейської інтеграції,  підтримка агросектору, так як біометан виробляється з органічних відходів, Це  стимулює розвиток сільського господарства. Україна має величезний потенціал для виробництва біометану та може бути важливим постачальником зеленої енергії на європейському ринку.

https://agrotimes.ua/agromarket/pershyj-biometan-eksportuvaly-truboprovodom-do-yevropy/


10. МТФ наростили поставки молока-сировини на переробку в 2024 році – асоціація

Bizagro. – 13.02.2025

Асоціація виробників молока повідомила, що попри складні воєнні умови, зростання  витрат, проблеми з енергетикою, промислові господарства продовжують працювати над продуктивністю виробництва, якістю та безпечністю молока-сировини.

За даними Мінагро, в минулому  році на переробні підприємства надійшло 3 млн 223 тис. т молока-сировини, що на 304 тис. тон більше (+10%) відносно 2023 року. Збільшення обсягів переробки відбулося за рахунок збільшення поставок молока-сировини промисловим сектором до 2 млн 887 тис. тон (+11%). Обсяги поставок вийшли на довоєнний рівень. Порівняно з 2021 роком обсяги молока, які надійшли на переробку з МТФ, збільшилися на 17%, частка промислового молока у загальній структурі надходження склала 90% в 2024 році, зазначають в асоціації. Водночас у 2024 році поставки сирого молока з господарств населення скоротилися до 243 тис. тон (-23%). Надходження молока на давальницьких засадах виросло до 86 тис. тон (+135%), а надходження на переробку власно виробленого молока скоротилося до 6 тис. тон (-2%) порівняно до 2023 року.

https://bizagro.com.ua/mtf-narostyly-postavky-moloka-syrovyny-na-pererobku-v-2024-rotsi-asotsiatsiya/


11. Україна збільшила молочний експорт в січні

Bizagro. – 09.02.2025

Аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі повідомив, що Україна збільшила обсяги експорту молочних продуктів, користуючись високими цінами на біржові товари та певною активізацією попиту на експортних ринках. Головними експортними категоріями в грудні були: - молоко та вершки, згущені – 29%; - молоко та вершки, не згущені – 21%; - молочна сироватка – 18%; - сири – 12%.

За даними ДССУ, в січні минулого року було експортовано 8,1 тис. тон молочних продуктів. Відносно грудня натуральні обсяги експорту виросли на 12%, а порівняно з січнем 2024 року вони збільшилися на 23%. Відносно грудня 2024 року Україна збільшила натуральні обсяги експорту вершкового масла до 749 тон, морозива до 490 тон, молока та вершків, згущених до 2,33 тис. тон, молочної сироватки до 1,44 тис. тон, сирів до 935 тон. Однак, за останній місяць українські експортери скоротили обсяги відвантаження молока та вершків, не згущених до 1,72 тис. тон  і не постачали казеїн на зовнішні ринки.

https://bizagro.com.ua/ukrayina-zbilshyla-molochnyj-eksport-v-sichni/


© Центральна науково-технічна бібліотека харчової і переробної промисловості

bottom of page