(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

З днем вишиванки!

Вишиванка — це символ здоров’я та краси, щасливої долі й родової пам’яті, порядності й чесності, любові та святковості. Вонa завжди булa нашим національним символом, оберегом, гордістю і автентичною ознакою. 

Існують безліч різновидів орнаментів, що утворювались протягом століть на теренах України. Не знайдеться, мабуть, жодної країни, яка б мала таку багатогранну культуру вишитого одягу. Вишиванку прикрашають різні легенди та таємничі історії походження та значимості.

Бог дарував жінці талан та майстерність прикрашати світ. В далекі часи минулого кріпацтва та панщини, українські красуні бажали вдягатись у яскраві вишиті сорочки, що відображали незрівнянність квітучого краю та надії.

Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу.

Ми підтримуємо нові свята. Наші колеги 17 травня теж у вишиванках.

З днем української традиції, історії, символізму! З днем вишиванки!!!

Добавил: CNTB, 17.05.2018