(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

З Днем Незалежності України

Україно, батьківщино

Край любові і добра

Я люблю тебе країно

В серці ти моїм одна

Ти для мене – рідна мати

Ти для мене край життя .

В іншій я не можу спати,

А в тобі моє буття.

                         Бучинська Оксана

 

День незалежності України – державне свято України, яке відзначається щорічно 24 серпня на честь прийняття Верховною радою УРСР «Акта проголошення незалежності України».

Вперше День незалежності України був відзначений 16 липня 1991 року в пам'ять про те, що рік тому 16 липня 1990 року Верховна рада УРСР прийняла «Декларацію про державний суверенітет України». Також 16 липня 1990 року Верховна рада УРСР прийняла постанову «Про День проголошення незалежності України». У ній зазначено: «Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності,     підтверджуючи історичну вагомість прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року, Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки постановляє: Вважати день 16 липня Днем проголошення незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України».

 Згодом, 18 червня 1991 року, були внесені відповідні зміни до статті 73 Кодексу законів про працю Української РСР, унаслідок чого в переліку святкових днів  з'явився запис: «16 липня – День незалежності України».

Оскільки 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила «Акт проголошення незалежності України», виникла потреба змінити дату святкування Дня незалежності України. Тож 20 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про День незалежності України». У ній зазначено:

«Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року, Верховна Рада України постановляє:

1. Вважати день 24 серпня Днем незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України.

2. Постанову Верховної Ради Української РСР «Про День проголошення незалежності України» від 16 липня 1990 року вважати такою, що втратила чинність».

Ця визначна дата навіки ввійшла в історію нашої молодої держави золотою  сторінкою її біографії, законодавчо закріпивши вікові прагнення Українського народу до національного відродження та свободи.  

29 років незалежності продемонстрували світу, що Україна відбулася як суверенна держава, здатна утверджувати демократичні цінності та захищати свободу.

Вітаємо зі святом та бажаємо пишатися від життя у рідній країні.

Щиро бажаємо вам та вашим близьким безмежного щастя, незламного оптимізму, міцного здоров’я, достатку, творчих здобутків та успіху у всіх починаннях і справах.

Нехай це свято наповнить ваші серця вірою, надією та гордістю за Україну, а у ваших родинах завжди панують мир та злагода.

 

До свята бібліотека пропонує ознайомитись з тематичною виставкою та списком літератури із фонду ЦНТБ "До дня Незалежності"

http://cntb.at.ua/publ/ekonomika_promislovosti_tematichni_spiski/do_dnja_nezalezhnosti/36-1-0-877

http://cntb.com.ua/load/starodruki/do_dnja_nezalezhnosti/5-1-0-687

http://cntb.at.ua/publ/agrarijam_tematichni_spiski/rozvitok_agropromislovogo_kompleksu_ukrajini/50-1-0-692

 

Віртуальною виставкою цікавих книг  http://cntb.com.ua/load/vistavki_novikh_nadkhodzhen/do_dnja_nezalezhnosti/2-1-0-686

 

Цикавими фактоми

http://cntb.at.ua/load/cikavi_fakti/kalina_simvol_ukrajini/6-1-0-999

Харчовими родзинками

http://cntb.at.ua/load/kharchovi_rodzinki_recept_tizhnja/ukrajinski_obrjadovi_stravi/7-1-0-25

http://cntb.at.ua/load/kharchovi_rodzinki_recept_tizhnja/kharchovi_rodzinki_zapadnoji_ukrajini/7-1-0-24

http://cntb.at.ua/load/kharchovi_rodzinki_recept_tizhnja/borshh_ukrajinskij/7-1-0-13

http://cntb.at.ua/load/kharchovi_rodzinki_recept_tizhnja/kukhni_svitu/7-1-0-12

 

Добавил: CNTB, 21.08.2020