(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

23 квітня - Всесвітній день книги і авторського права

Книга - морська глибина:

Хто в них пирне аж до дна,

Той, хоч і труду мав досить.

Дивніі перли виносить.

Іван Франко

На протязі всього життя книга веде нас в далекі світи, примушує занурюватись в минуле, подорожувати в майбутнє. Тисячолітня історія української книги свідчить про те, що книжкова справа завжди виникала і розповсюджувалась  там, де зосереджувались кращі наукові і просвітні сили народу.

Світ книги – це завжди щось незвідане, таємниче, чи то захоплюючий сюжет роману, чарівна казка або видання для фахівця. А читання – це духовний і інтелектуальний розвиток. Минають сторіччя, змінюються часи, навіть створюються нові носії інформації, але незмінним залишається значення книги, як найважливішого інструменту знань.

23 квітня народились такі видатні письменники, як Вільям Шекспір, Мігель де Сервантес Сааведра, Моріс Дрюон, Михайло Коцюбинський, Володимир Набоков, Григорій Тютюнник, Андрій Курков. За пропозицією Міжнародної Асоціації Книговидавництв, Генеральною конференцією ЮНЕСКО була обрана саме ця дата Всесвітнім днем книги і авторського права. Першим нормативним актом авторського права вважається «Статут королеви Анни», прийнятий в Англії у 1709 році. У Стокгольмі в 1967 р.  була підписана Конвенція про заснування Всесвітньої організації інтелектуальної власності. Верховна Рада України  прийняла Закон № 3792-XII «Про авторське право і суміжні права» від     23 грудня 1993 року. З 2001 року ЮНЕСКО проводить щорічний відбір Світової столиці книги, яка присвоюється строком на один рік. Присвоєння цього звання свідчить  про бажання сприяти розвитку книговидавничої справи і читання. Своїм святом цей день вважають всі, хто причетний до книжкової справи: автори, видавці, бібліотечні працівники, вчителі.

Сьогодні, в нестандартних умовах карантинних обмежень, працівники бібліотек   активізують креативне мислення, застосовують інноваційні підходи до звичної бібліотечної практики, популяризують культуру читання. Книга -  потужна зброя у прагненні поділитися власними ідеями, поширенні знань, формуванні культури. Відсвяткуйте цей день, замінивши  перегляд телевізора на читання. Запрошуємо до нашої бібліотеки, скористатися багатим та різноманітним книжковим фондом, переглянути наші книжкові виставки!

Відкрийте книгу, яку давно хотіли прочитати, але не мали часу або дістаньте з полиці улюблену книжечку, знайдіть цікаве видання в on-line бібліотеці. Але читайте! Читайте якомога більше хороших, розумних та цікавих книг. Читайте з задоволенням і радістю. Епідемія мине, а наші знання залишаться з нами. Бажаємо всім “культурного карантину”. Працівники бібліотеки завжди готові допомогти вам на сторінках сайту ЦНТБ. До Всесвітнього дня книги і авторського права бібліотека підготувала виставку “Її Величність- Книга”, список літератури за темою.

http://cntb.com.ua/load/starodruki/jiji_velichnist_kniga/5-1-0-711

Вітаємо  всіх, хто щиро любить книжки, хто причетний до книжкової справи із Всесвітнім днем книги й авторського права! У всьому світі є безліч чудових, іноді вражаючих уяву, пам'ятників книгам.

Пропонуємо вам ознайомиться з деякими з них за таким посиланням:

http://www.liveinternet.ru/community/858158/post147428051

Даруємо вам до свята жартівливу картинку, написану  відомим італійським художником Джузеппе Арчімбольдо у 1562 році, яка називається «Бібліотекар».

 

 

Добавил: CNTB, 21.03.2020