(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

Смачне свято - До Всесвітнього Дня Шоколаду

Понад три тисячі років тому, першими людьми спробувавшими плоди незвичайного дерева, стали представники стародавньої цивілізації ольмеків, які жили в низовинах на березі Мексиканської затоки. Саме вони і називали какао-дерево смішним словом "какава", яке стало прабатьком нинішнього "какао". Час йшов, ольмеки канули в минуле, а "какава" залишилася.

I шоколадний напій «какава»  розповсюдився на інші континенти і став одним з кращих і шанованих ласощів світу.

Какао був валютою всіх націй: за десять насінин в Нікарагуа можна було купити кролика, а за сто - досить хорошого раба.

Протягом багатьох століть шоколад вважався суто "чоловічим" напоєм. Але коли в нього, замість перцю, стали додавати молоко, вино, підсолоджуючі речовини і спеції, шоколад стає не тільки "жіночим", але навіть "дитячим".

Тільки у 1880 році у Гамбурзі зроблений перший плитковий шоколад. Англієць Джон Кетберрі, почавши робити маленькі дешеві шоколадки і намагаючись відучити своїх співвітчизників від згубної пристрасті до пива, зробив шоколад демократичним народним делікатесом.

Відомому французькому художнику Анрі Талузу - Лотреку приписують винахід шоколадного мусу.  Швейцарець Юлес Сучаут створює обладнання для наповнення цукерок. Швейцарія стає королевою шоколадних цукерок.Під час Першої світової війни шоколад стає обов'язковою частиною солдатського пайка, адже це цінний поживний продукт.

Учені багатьох країн донині продовжують досліджувати корисні властивості шоколаду. Результати досліджень не можуть не тішити затятих шанувальників цієї продукції.

Він багатий величезною кількістю корисних речовин. Цинк, магній, мідь, залізо, що містяться в шоколаді, - відмінний аргумент для того, щоб не забувати про нього.

Як стверджують вчені магній, що міститься в продукті протидіє депресії, покращує пам'ять, підвищує стійкість до стресів та зміцнює імунітет.

"Джерело вічного щастя і символ неземної насолоди ... Предмет загального обожнювання і інструмент зваби ... Такий різний, але незмінно смачний ... Дорогоцінний подарунок всьому Людству".

До Всесвітнього дня шоколаду ЦНТБ підготувала для вас  книжкову виставку та тематичний список "Свято шоколаду". 

Відвідайте читальний зал бібліотеки та відповідні рубрики сайту cntb.com.ua/

http://cntb.com.ua/load/starodruki/asortiment_shokoladnikh_virobiv/5-1-0-474

http://cntb.com.ua/load/normativno_tekhnichna_dokumentacija/derzhavni_standarti_do_vsesvitnogo_dnja_shokoladu_11_lipnja_2019/11-1-0-675

http://cntb.com.ua/load/starodruki/smachne_svjato_do_vsesvitnogo_dnja_shokoladu_11_lipnja_2019/5-1-0-674

http://cntb.com.ua/load/tema_jizhi_v_mistectvi/natjurmort_zi_zbivachem_dlja_shokoladu_khuan_de_surbaran/8-1-0-203

http://cntb.com.ua/load/tema_jizhi_v_mistectvi/zhittja_jak_shokolad_girkota_dopomagae_ociniti_solodkist_francuzka_prikazka_zhan_eten_liotar_shokoladnicja/8-1-0-53

Добавил: CNTB, 11.07.2019