(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

Міжнародний день захисту дітей – 1 Червня!

1 червня, в перший день літа, улюбленої пори року кожної дитини, відзначається одне з найстаріших міжнародних свят – Міжнародний день захисту дітей. Рішення про його проведення було прийнято в 1925 році на Всесвітній конференції в Женеві, яка була присвячена питанням благополуччя дітей. Після Другої світової війни, коли проблеми збереження здоров’я дітей були як ніколи актуальні, в 1949 р. в Парижі відбувся конгрес жінок, на якому боротьба за  забезпечення міцного миру була оголошена як єдина гарантія   щастя дитини. 1 червня 1950 р. був проведений перший Міжнародний день захисту дітей.

Після чого це свято стало щорічним.

 

У Міжнародного дня захисту дітей є особливий прапор. На зеленому тлі, який символізує зростання, гармонію, навколо знака Землі розміщені маленькі фігурки людей – червона, жовта, біла, синя і чорна. Фігурки символізують різноманітність і терпимість, а знак Землі -  це символ нашого спільного дома.

 

В Україні День захисту дітей встановлено відповідно до Указу Президента України від 30 травня 1998 р.№ 568/98 і відзначається щорічно також 1 червня.

 

День захисту дітей – не тільки веселе свято, це й нагадування суспільству про необхідність захищати права дитини, забезпечити дітям можливість рости щасливими, вчитись, займатися улюбленою справою і в майбутньому стати чудовими батьками і громадянами своєї країни.Турбота про дітей, усвідомлення пріорітетності їх інтересів над інтересами дорослих мають стати філософією життя. Саме від дорослих залежить яким буде становлення маленької людини, як складеться її доля.

 

Символічно, що саме в цей день відзначається і Всесвітній день батьків. Це свято є офіційною міжнародною подією, закріпленою рішенням на рівні Генеральної Асамблеї ООН від 17 жовтня 2012 р. і відзначається щорічно 1 червня. Бути батьками для своїх дітей, прикладом, авторитетом – це радість, нескінченне щастя, сенс життя і надія. В цей день по всьому світу проводятся заходи, спрямовані на вшанування сімейних цінностей. І хоч Міжнародний день сімей відзначається 15 травня, він тісно пов’язаний і із Святом захисту  дітей і Днем батьків. Щасливе і мирне дитинство залежить від мудрісті батьків. Хай перший день літа завжди починається з дитячої радості і залишається святом для всіх, хто завжди знаходиться поруч з дітьми.

 

Харчування дитини – один з основних факторів формування здоровя нації. Фахівці харчової галузі працюють над над тим, щоб дитяче харчування було корисним, збалансованим, смачним, різноманітним. Напередодні свята в Україні презентували нове 4-тижневе меню для школярів, яке складається зі 160 страв. Про це повідомила прес-служба Міністерства освіти і науки України.

 

 

До Свята 1 червня  ЦНТБ  пропонує своїм користувачам переглянути виставку літератури,  ознайомитись з виданнями із нових надходжень до книжкового фонду, із списком видань за темою та матеріалами в різних рубриках сайту.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тематичні виставки

 

http://cntb.at.ua/load/starodruki/do_dnja_zakhistu_ditej/5-1-0-1405

http://cntb.at.ua/load/starodruki/do_dnja_zakhistu_ditej/5-1-0-656

http://cntb.at.ua/load/starodruki/do_mizhnarodnogo_dnja_zakhistu_ditej/5-1-0-198

http://cntb.at.ua/load/starodruki/plodovoovocheva_produkcija_dlja_ditej_do_mizhnarodnogo_dnja_zakhistu_ditej/5-1-0-444

 

Нормативна документація

 

http://cntb.at.ua/load/normativno_tekhnichna_dokumentacija/do_dnja_zakhistu_ditej_derzhavni_standarti_ukrajini_z_novikh_nadkhodzhen_biblioteki/11-1-0-912

 

Цікаві факти

 

http://cntb.at.ua/load/cikavi_fakti/v_ukrajini_zaprovadjat_evropejski_vimogi_do_ditjachogo_kharchuvannja_minekonomiki/6-1-0-1407

http://cntb.at.ua/load/cikavi_fakti/korisni_produkti_dlja_ditjachogo_imunitetu/6-1-0-1409

http://cntb.at.ua/load/cikavi_fakti/moz_proponue_zbilshiti_granichno_dopustimu_dozu_svincju_v_ditjachomu_kharchuvanni/6-1-0-1410

http://cntb.at.ua/load/cikavi_fakti/u_sviti_stvorili_pershu_vegansku_sumish_dlja_nemovljat/6-1-0-1414

 

Добавил: CNTB, 28.05.2021