(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

До Всеукраїнського Дня бібліотек – 30 вересня

Кожна людина з дитинства стає читачем. На протязі всього життя книга веде нас в далекі світи, примушує занурюватись в минуле, подорожувати в майбутнє. Тисячолітня історія української книги свідчить про те, що книжкова справа завжди виникала і розповсюджувалась  там, де зосереджувались кращі наукові і просвітні сили народу.

Засновником першої державної бібліотеки став великий князь Ярослав Мудрий, імя якого зараз носить Національна бібліотека України. Під час його правління (1019-1054 р.р.) на території Софійського собору було розміщено книгосховище, в якому зберігалось близько тисячі томів, серед яких були літургічні книги, література для світського читання, різні документи. На жаль, до наших днів збереглось лише «Остромирове Євангеліє», «Ізборнік» Святослава 1073 р., «Ізборнік» 1076 р. та Реймське Євангеліє, вивезене дочкою Ярослава Мудрого Анною до Франції з Києва. Найстаріша діюча бібліотека в Україні – наукова бібліотека Львівського Університету, яка була заснована в 1608 році при колегії єзуїтів. В 1830 р. в Одесі з’явилась перша публічна бібліотека. В 2018 році виповнилось 100 років Центральній науковій бібліотеці ім. В.І.Вернадського НАН України – найбільшій бібліотеці країни, фонд якої становить більш, як 13 млн. одиниць зберігання.

А у 2019 р. виповнюється 75 років Центральній науково-технічній бібліотеці харчової і переробної промисловості – найбільшій в Україні книгозбірні видань з усіх галузей харчової, м’ясної і молочної промисловості. Світ книги – це завжди щось незвідане, таємниче, чи то захоплюючий сюжет роману, чарівна казка або видання для фахівця. А читання – це духовний і інтелектуальний розвиток. Минають сторіччя, змінюються часи, навіть створюються нові носії інформації, але незмінним залишається значення книги, як найважливішого інструменту знань.

Регулярне читання покращує память, тренує мозок, розвиває уяву, логічне мислення, продовжує тривалість життя.

Прекрасна звичка людини – читати перед сном. Коли ми читаємо, ми стаємо спокійнішими, відволікаємося від буденних турбот і повільно готуємося до сну.

Книга допомагає знайти співрозмовників, друзів, тобто робить нас більш комунікабельними.

Завдяки читанню ми розширюємо словниковий запас, вчимося правильно висловлювати свої думки, розширюємо кругозір.

Читайте якомога більше хороших, розумних та цікавих книг, а головне з задоволенням та радістю!

ЦНТБ вітає своїх колег і користувачів з Всеукраїнським днем бібліотек і пропонує ознайомитись з виставкою «Ії величність – Книга», списком літератури і завітати до рубрики «Ювілей книги», де представлене цікаве видання, якому виповнилось 80 років.

Тематична виставка «Її величність – книга» http://cntb.com.ua/load/starodruki/jiji_velichnist_kniga/5-1-0-711

Ювілей книги  http://cntb.com.ua/load/virtualni_vistavki/receptury_tekhnicheskie_uslovija_i_metodiki_tekhno_khimicheskogo_kontrolja_pishhevoj_produkcii/4-1-0-709

Нова рубріка «Бібліотеки світу в мандрах колег» http://cntb.com.ua/load/dozvillja/9

Віртуальна виставка «ЇЇ величність – книга»  http://cntb.com.ua/load/vistavki_novikh_nadkhodzhen/jiji_velichnist_kniga/2-1-0-712

 

Добавил: CNTB, 29.09.2019