(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

«Із Києва з любовью» До Дня Києва

Починаючи з 1982 року Київ офіційно святкує День міста. Свято є щорічним, проводиться в останній травневий уїк-енд. Сьогодні ми хочемо запропонувати вам подорож по Києву — столиці нашої країни. Милуватися містом можна нескінченно довго, відкриваючи для себе все нові й нові грані. Прогуляйтесь центральною вулицею Києва. На  Хрещатику  завжди вирує комерційне, політичне та культурне  життя! Модниці випробовують тут свої наряди, ділові люди вирішують важливі питання. Не меншою популярністю користується і Андріївський узвіз. На вулиці, яка вимощена бруківкою, розташовано безліч старовинних будинків. Все це створює загадкову атмосферу. Станція київського метро  «Золоті ворота» входить в ТОП-10 найкрасивіших станцій метро у світі. Поруч з нею розташована найвужча київська вулиця — Георгіївський провулок, де ширина проїзної частини складає 5,4 метра. Прогуляйтесь до столичного фунікулеру найстарішою вулицею Києва — Володимирською, якій більше тисячі років. Поруч, на схилах Дніпра, знаходиться збудована в 1802-1808 роках колона Магдебурзького права. Найглибша станція метро  в Києві, та одна з найглибших станцій в світі, «Арсенальна». Глибина станції близько 105 м. У найменш населеному районі — Печерському, де проживає близько 139 тисяч населення, знаходиться  Національний історико-культурний заповідник «Києво-Печерська Лавра». На території Лаври розташований знаменитий музей мініатюр, де можна побачити підковану блоху, троянду, що знаходиться в людському волосі, найменшу в світі книгу. Поруч  знаходиться один з найвищих монументів світу — пам’ятник «Батьківщина-Мати», який встановлено на території Національного музею історії України у Другій світовій війні. Висота монументу — 102 метри. Найвищою спорудою Києва вважається телевежа, розташована в історичному районі Сирець. Споруда була побудована в 1973 році, її висота 380 м. Найбільший столичний парк ім. Рильського знаходиться в Голосіївському районі. Площа парку майже 150 га

Найдовша вулиця Києва — Броварський проспект, довжина якого 14 км. Найкоротша вулиця — Інженерний провулок. Довжина провулку менше 50 м. На ньому розташовано три будинки. Київ -  це Національна опера України, Національна філармонія, консерваторія, Софійський собор, Володимирський собор, храми, пам'ятники, музеї, Ботанічний сад, Співоче поле, Пейзажна алея, Володимирська гірка, урядові споруди, мости.

Київ – це певні кулінарні традиції.  Під час прогулянки містом поліпшується не лише настрій, але й апетит. На перетині вулиць Хрещатик та Богдана Хмельницького з 1981 року у  віконці із написом «Київська перепічка»,  за порівняно невелику суму, можна отримати смачну сосиску у дріжджовому тісті, обсмажену у фритюрі. Можливо, секрет цієї популярності якраз і криється у простоті страви та у майстерності людей, які працюють у закладі, у їхній любові до Києва та відданості традиціям. За роки існування у  «Київської перепічки» змінилась лише ціна. Усе інше – гомінкий Хрещатик, столики просто неба, бесіди, довгоочікувані зустрічі, запах смаженого тіста і неповторний смак – лишились незмінними.

 

До Дня Києва підготовлені цікаві тематичні матеріали в за посиланням

http://cntb.at.ua/load/starodruki/den_kieva/5-1-0-432

http://cntb.at.ua/load/dozvillja/znovu_cvitut_kashtani/9-1-0-910

 

Рецепт котлети по-київськи за посиланням

http://cntb.at.ua/load/kharchovi_rodzinki_recept_tizhnja/kotleta_po_kijivski/7-1-0-911

 

у "Цікавих фактах"

http://cntb.at.ua/load/cikavi_fakti/chas_gotuvati_balabushki/6-1-0-920

http://cntb.at.ua/load/cikavi_fakti/kotleta_po_kijivski/6-1-0-923

 

Добавил: CNTB, 28.05.2020