(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

Цвіте, горить, красується ялинка лісова

З приходом новорічної ялинки в наш дім приходить почуття дива, зимової казки, без такої красуні важко уявити святкування Нового року і Різдва. В давнину вважалося, що на деревах живуть духи, а ялина  - вічнозелена, вона є символом безсмертя, оберегом від злих духів, тому задобряли її різними домашніми смаколиками. У французькому літописі згадується: «На Різдво  в тутешніх будинках встановлювали ялинки, а на їх гілки вішають троянди з кольорового  паперу, яблука, печиво, шматочки цукру, мішуру». Ялинки святково вбрані з’явилися у 1605 році у Ельзасі.   Згодом ця традиція почала  поширюватися в Європі. 

 Ялина живе в середньому 200 – 300 років. Найстаріше дерево у світі живе у Швеції – йому 9500 років. В Україні є ялинки, вік яких  500 років. Протягом 19 століття популярність домашніх ялинок росла серед багатих родин Європи. І через них традиція розповсюдилася  як на європейське населення, так і по всьому світі. У 1747 році німці створили  штучну ялинку, розфарбувавши пір’я гуски, тим самим вони поклали початок створення нової різдвяної красуні. Першими, хто почав ставити ялинку в будинках – були мешканці міста Санкт –Петербурга,  вихідці з Німеччини. Цікава ідея виникнення кульок як прикраси  на ялинку. Вважають, що в рік неврожаю яблук, які було прийнято вішати на ялинку, склодуви  почали виготовляти штучні яблука. Перша скляна ялинкова  куля була видута  в Тюрінгії (Саксонія) в 16 столітті. А в 1867 році був відкритий перший завод з виробництва новорічних іграшок. До початку 20 століття  в моді були ялинки  прикрашені,  іграшками з тканини, пап’є – маше, бурульками, намистом, а верхівку вінчала зірка, яка уособлювала Віфлеємську зірку. Дуже вдало доповнюють лісову красуню – гірлянди  (від старофранцузької «gеrland), так французи називали прикрасу у вигляді сплетених ланцюжком  квітів. Перша електрична гірлянда з’явилася у  1895 році в Сполучених Штатах Америки. Вона прикрашала різдвяну ялинку перед Білим Домом.          

І на останок декілька фактів про головну ялинку України. Київська ялинка є головною ялинкою країни. Разом з киянами це свято відзначають гості, які з’їжджаються з різних куточків країни. Тут проводяться основні концерти, ярмарки, гуляння. Вперше ялинку встановили  у 1954 році, на Софійській площі. З того часу вона трохи подорожувала -  то на Майдан Незалежності, то знову поверталася на Софійську площу. У 2012 році вперше у місті поставили штучну ялинку, але вона не сподобалася містянам. Красивою була ялинка 2018 року – 33–х метрова заввишки, оповита  більше чим             3,6 кілометровою  гірляндою, яка постійно змінювала колір. Кожного року ялинка  виглядає особливо яскравою, елегантною, красивою. Лісову красуню прикрашають з фантазією, адже вона створює  святковий настрій, наповнює його чарами. 

Всі ми чекаємо дива, чогось казкового, наповнюємоcь  щастям, радістю. Нехай нам усім щастить у справах, почуттях та житті! З Новим роком!               

https://tsikavi-fakty.com.ua/50-tsikavyh-faktiv-pro-yalynkovi-igrashky/                    

lhttps://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%AF%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%B0

Добавил: CNTB, 27.12.2020