(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

Презентація рідкісної книги - Зубашев Е.Л. Успехи техники брожения в последнее десятилетие.

Зубашев Е.Л. Успехи техники брожения в последнее десятилетие. Речь, произнесенная на публичном акте Харьковского Практического Технологического Института 15 сентября 1895 года. – Харьков: Тип. Зильберберга, 1895. – 20 с.

Запрошуємо на презентацію рідкісної книги, цінної літературної пам’ятки з  історії України.

Друга половина 19 століття в Україні. –  період інтенсивного розвитку важливих галузей промисловості, розвитку науки, освіти. Високих якісних та кількісних показників досягла цукрова промисловість. Створення в 1871 році Київського відділення Російського імператорського технічного товариства  було спричинено саме розвитком цукрової промисловості.

 

Активно розширюється мережа закладів освіти для підготовки інженерно-технічних кадрів вищої та середньої ланки. Харківський практичний технологічний  інститут був відкритий в 1885 році,  і  на той час – це другий технологічний інститут в Російській імперії після Петербурзького інституту.

В своїй промові професор інституту Зубашев оповідає про розвиток техніки процесу бродіння  в історичному аспекті. Значну увагу приділяє спиртовому бродінню, який є основою виробництва спиртних напоїв. Подає екскурс виготовлення спиртних напоїв з давніх часів. За Біблією, Ной був першим виноробом. Пиво та вино були відомі єгиптянам, галлам, скандинавам.

Високих результатів досягла техніка бродіння завдяки цілому ряду наукових робіт, практичних досліджень вчених Пастера, Газена.

Автор  відзначає,  що  процес  бродіння  пройшов  довголітнє  вивчення  та  експерименти:

«... необходимо было иметь особенную способность, приучить глаза, нос и язык уметь до тонкости отмечать правильный ход брожения, необходима была большая практическая опытность, чтобы заметить вовремя заболевания вина или пива».

В заключному слові професор Зубашев звертається до студентів - майбутніх науковців та практиків-технологів, що і надалі головним завданням в даній галузі  є подальше напрацювання наукових  розробок  та  їх  практичне  втілення  у  виробництво,  і це в результаті «... дает в руки тот талисман, владея которым, можно с уверенностью вести дело, зная заранее его исход, а это есть самый верный залог успеха».

 

Добавил: CNTB, 31.03.2019, в категорию Рідкісні книги
| Теги: Зубашев Е.Л. Успехи техники брожени
Просмотров: 18 | Загрузок нет | Рейтинг: 0.0