(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

«Мед: поживні властивості і вимоги до якості» відзначаємо ювілей книги – 120 років

В рамках Дня інформації «Мед: поживні властивості і вимоги до якості»  відзначаємо ювілей книги – 120 років.

Симонов Л.Н. Медоварение заводское и домашнее. - С.-Петербург: Типография Евдокимова, 1898.- 120 с.:ил.

У фонді бібліотеки зберігається надзвичайно цікаве, цінне видання, якому виповнилося 120 років. Ознайомившись з книгою, можна запевнити фахівців-медоварів, що вона  може бути використана і сьогодні.

Праця підготовлена доктором Симоновим Л.Н. при участі Пумпянського М.С., директора Калашниковського пиво-медовареного заводу.

Автор наводить зразки дріжджового та недріжджового меду із кип’яченого та некип’яченого сусла, а також зразки варіння меду з одного цукру чи з однієї патоки, а також із суміші цих складових. Подається 19 зразків з розрахунками для варіння різних медових напоїв. Із рецептур дріжджового меду подається апельсиновий та малиновий, дріжджовий мед середньої міцності з бджолиного меду, дріжджовий мед середньої міцності з меду та цукру, легкий дріжджовий мед з патоки та інші .

Цікаві зразки недріжджового легкого меду з назвами - білий, червоний, лимонний. журавлиний. Пропонується недріжджовий журавлиний мед середньої міцності, міцний мед з ялівцю. Знайомимся зі зразками фруктового меду – вишневий, старовиний вишняк.

Автор також відзначає цілющі якості медових напоїв для людини. Наприклад, легкі та середні сорти напоїв втамовують спрагу, покращують апетит, процес травлення. Дія міцних медових напоїв подібна до виноградних вин, ці напої в розумних дозах рекомендовані для ослабленого організму, після перенесених хвороб, при малокрів’ї. 

Всі бажаючі можуть опрацювати  рідкісне видання в читальному залі нашої бібліотеки.

 

Добавил: CNTB, 21.06.2018, в категорию Рідкісні книги
| Теги: Мед: поживні властивості і вимоги д
Просмотров: 48 | Загрузок нет | Рейтинг: 5.0