(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

Інновації – аграрному сектору

Методичні положення та норми продуктивності праці у м’ясному скотарстві/ І.М. Демчак, Д.М. Микитюк, Н.А. Рибачук та ін. – К.: «Украгропромпродуктивність», 2019.-140 с.- ( Б-ка спеціаліста АПК; Економічні перспективи ).

Представляємо новинку, що надійшла до фонду бібліотеки. Це науково-практичне видання колективної праці НДІ «Украгропромпродуктивність», загальних та регіональних науково-дослідних центрів продуктивності АПК України.

Як зазначається у вступі, в основу розробки нормативних витрат часу покладено: затверджені технології виконаних робіт; типові раціони годівлі тварин; технічні характеристики устаткування, машин та механізмів, що використовуються у тваринництві. Сучасні форми, методи рекомендації з організації праці; результати фотохронометражних спостережень. Збірник складається з трьох розділів. У першому розділі описана технологія утримання великої рогатої худоби м’ясних порід. Організація праці на скотарських фермах, методика визначення норм продуктивності праці.

У другому розділі наведено нормативи часу на роботи статево-вікових груп.

У третьому розділі згруповано і зазначено норми обслуговування, які диференційовані по кожній статевовіковій групі тварин за рівнем механізації основних видів робіт.

У збірнику наведено конкретні приклади розрахунку норм обслуговування. На наш погляд, видання надзвичайно актуальне, своєчасне, науково обгрунтоване. Створення в Україні самостійної галузі спеціалізованого м’ясного скотарства зумовлено необхідністю нарощування виробництва яловичини, поліпшення її якості. Спеціалізована галузь стане менш трудомістка та енергозберігаюча, порівняно з молочним скотарством. Видання розраховано на спеціалістів галузі, фахівців з нормування та оплати праці, науковців, викладачів та студентів вузів.  

 

Добавил: CNTB, 20.05.2020, в категорию Презентація книги
Просмотров: 13 | Загрузок нет | Рейтинг: 5.0