(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

Гранат – король плодів

В зимово – весняний період організм людини потребує більше  вітамінів. Потрібно урізноманітнити щоденний раціон різними продуктами: злаками, м'ясом, рибою, бобовими та всілякими зеленими овочами та фруктами. Одним із них є гранат – плід гранатового дерева. Пропонуємо вам ознайомитися з цікавими фактами «біографії» цього дивовижного фрукта

 

 

 

 

 

 

  Натюрморт Мартироса Сарьяна

 

  Станіслав Плутенко  «Гранатовий килим»

Гранатове дерево людству відоме з давніх давен. На Сході гранат вважається королем плодів, символом родючості та життя. Про нього складали легенди, вірші… Широке застосування гранат знайшов у народній медицині, причому використовуються всі частини рослини: сік, зерна, шкірка, коріння. Цей фрукт здатний зняти хронічні запалення, покращити роботу серцево – судинної системи, знизити кровяний тиск, підвищувати гемоглобін. Гранатовий сік допоможе знизити рівень цукру хворим на цукровий діабет завдяки оксидантам, які входять до складу гранату,  виводить               радіацію.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Свято гранату в Азербайджані

В Азербайджані з 2006 року проводиться свято гранату. Восени 2019 року там було представлено 60 сортів цього фрукту. Відвідувачі ласували різними смаколиками  і навіть гранатовим  вином.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Сандро Ботичеллі «Мадонна з гранатом»

В кулінарії готують з гранату смачні соуси – подають їх до рибних та м'ясних страв,  додають до маринадів, а кондитери оздоблюють десерти. Використання гранату в косметології вважається оберегом жіночої краси.

Художники теж возвеличили короля фруктів. Італійський  художник Сандро Ботичеллі,  представник  раннього ренесансу, створив картину «Мадонна з гранатом» (1487 рік), а англійський художник Данте Габриель Росетті в 1874 році написав  картину «Прозерпіна». На полотні зображена римська богиня Прозерпіна з гранатом у руці. Цікава робота нашого  сучасника,  представника сюрреаліму, Станіслава Плутенка  «Гранатовий килим». В натюрмортах Мартироса Сарьяна, вірменського художника, теж є гранат.

 

 

 

  Данте Габриель Росетті «Прозерпіна»

На офіційному гербі королівства Іспанії – представлені всі королівства, які об’єдналися в сучасній Іспанії. Андалусію представляє гранат, який росте в основному на землях Гранади. Ви ознайомились лише з невеликою частиною матеріалу про гранат, його цілющі та корисні властивості. Радимо вживати цей смачний фрукт та зміцнювати свій імунітет, будьте здорові!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Для більш детального ознайомлення з матеріалом пропонуємо скористатися посиланнями:

https://ru.wikipedia.org/wiki/Гранат_(растение)    

https://www.bing.com/images/search?q=%d0%bf%d1%80%d0%b0%d0%b7%d0%b4%d0%bd%d0%b8%d0%ba+%d0%b3%d1%80%d0%b0%d0%bd%d0%b0%d1%82%d0%b0+%d0%b2+%d0%b0%d0%b7%d0%b5%d1%80%d0%b1%d0%b0%d0%b9%d0%b4%d0%b6%d0%b0%d0%bd%d0%b5&id=EF443347DFB1B84B334FE4AB82B6EF35F81AA016&FORM=IQFRBA

https://veryimportantlot.com/ru/news/obchestvo-i-lyudi/prerafaelity-romantiki-viktorianskoj-anglii

https://opisanie-kartin.com/opisanie-kartiny-sandro-bottichelli-madonna-s-granatom/

http://artrussia.ru/stanislav_plutenko/picture/129

http://artchallenge.ru/gallery/ru/117.html

 

 

 

Добавил: CNTB, 10.04.2020, в категорию Тема їжі в мистецтві
Просмотров: 56 | Загрузок нет | Рейтинг: 4.6