(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

ПАСХА ХРИСТОВА –ВЕЛИКДЕНЬ

До Свята Пасхи ми пропонуємо вам переглянути картини видатного українського художника Миколи Корниловича Пимоненка «Великодня утреня».

Микола Пимоненко – визнаний майстер побутового жанру. Теми і сюжети картин відображають нелегку працю, повсякденне життя селянства, побут, звичаї, свята, весілля, побачення, сватання… Відомо, що художник часто звертався до однієї і тієї ж теми.

Картина «Великодня утреня» теж існує в декількох варіантах. Перша картина зберігається у Рибінському державному історико-архітектурному і художньому музеї-заповіднику. Друга – у Херсонському обласному художньому музеї. Полотно на цю тему можна також побачити у Національному музеї «Київська галерея» (незавершений варіант).

На картинах «Великодня утреня» зображено святково одягнених жінок, дівчат, діточок, чоловіків у піднесеному настрої. На вишитих великодніх рушниках розкладено на освячення паски, крашанки, сир, ковбаса і, навіть, ціле засмажене порося.

 

До Великодня, особливо якщо він не ранній, звичайно кінчають оранку і посів і починають приготування до зустрічі Світлого Свята. Тут особливо багато роботи господиням. Всю хату білять, прибирають. Стіл гладенько вичищають і застеляють білою скатертиною. Ставлять свіжий хліб, паски і різні баби. Господарі хати в нових свитках, а господині і дівчата у святкових вбраннях чекають першого удару дзвонів до заутрені. У ніч, напередодні Світлого Свята Воскресіння, у жодній хаті не заливають і не гасять вогню, щоб було чим    засвітити свічку, коли сім'я повернеться від заутрені.

У ніч, напередодні Світлого Свята Воскресіння, у жодній хаті не заливають і не гасять вогню, щоб було чим засвітити свічку, коли сім'я повернеться від заутрені. Після Світлого Свята закінчуються весняні роботи: копання грядок на городі, лагодження огорожі, вуликів тощо. Настає травень і починаються веселощі: сміх, пісні! Дівчата виряджаються в кольорових віночках та стрічках і з піснями закликають весну.  

Шановні читачі, Ви також можете повернутися у цій же рубриці до сюжету під назвою «Чарочка моя кругленька, 

як я тебе люблю, що ти повненька!» про нашого видатного  художника, академіка живопису Петербурзької 

академії мистецтв, члена Паризької інтернаціональної спілки мистецтв і літератури  і до його картини «До дому»  

та дуже цікавої історії, пов’язаної з нею.
 

Для більш детального ознайомлення з матеріалом пропонуємо скористатися посиланнями:  

 

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE_%D0%9C%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0_%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%BD%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87

https://gallerix.ru/storeroom/175870519/N/901961811/

https://a-ukraina.livejournal.com/717081.html

http://www.wikiwand.com/uk/%D0%9F%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE_%D0%9C%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0_%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%BD%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87

https://golos.io/vp-painting/@vp-painting/master-zhanrovoi-zhivopisi-nikolai-pimonenko

Добавил: CNTB, 26.04.2019, в категорию Тема їжі в мистецтві
Просмотров: 41 | Загрузок нет | Рейтинг: 5.0