(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

Борщ у газеті

Художники-імпресіоністи відмовилися від ретельного промальовування обєктів на картинах і миттєво стали приводом для жартів.

Художній критик Луї Леруа, який вперше назвав художників нової течії імпресіоністами, у своїй розгромній статті на їх виставку говорить і про «кашу з кольорів», і про те, що «шпалерний папір у стадії начерку, і той буде виглядати більш проробленим, ніж цей живопис». Майже 150 років пройшло від першої виставки імпресіоністів, а жарти тривають. І ось один з них – про борщ.

 

Жан-Луї Форен – Фуршет – 1884

 

Смішна картинка зроблена з трохи обрізаної картини французького художника Жана-Луї Форена (1852-1931). Втомлена танцівниця і її настирливий залицяльник зображені у властивій імпресіонізму манері. Цікаво, що навіть такими неохайними мазками художнику вдалося передати втомлений вираз обличчя танцівниці, якій відверто не до букета і любязностей літнього залицяльника. «Борщ у газеті» - так пожартували над картиною наші сучасники.

 

 

    

 

 

 

 

Жан-Луї Форен. Шанувальник. 1870-і.

Полотно, олія. 20х15 см.    Музей

образотворчих мистецтв, Хюстон (США)

 

 

 

 

 

Форен брав участь у виставках імпресіоністів. Дружив з художниками Мане, Моне, Дега. Його персональну виставку організував Тео Ван Гог – брат художника Вінсента Ван Гога. Анрі Тулуз-Лотрек сказав одного разу так: «Я не належу ні до якої школи і працюю в своєму кутку. Захоплююся Дега і Фореном».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У Фолі-Бержер – 1886

 

 

 

Коли сімя Форенів переїхала до Парижу, хлопчик став ходити до Лувру і просто змальовував шедеври собі у шкільний зошит. У 17 років він вже стає своїм серед паризької богеми. Дружить з поетами Верленом і Рембо і, навіть ділить протягом декількох місяців кімнату з останнім.  Одружився з художницею Жанною Боск, з якою багато мандрували. Довгі роки заробляв сатиричними малюнками. Його карикатури публікувалися у популярних газетах і журналах.             

 

Паризький сад – 1882      

 

 


Він був одним з найвідоміших і шанованих художників Франції свого часу. Більше всього його памятають за численні малюнки, хроніки, коментарі до паризького життя міста кінця 19-го століття.

Прожив Форен 78 років і був визнаний за життя – він був обраний членом Академії образотворчих мистецтв Франції та Британської Королевської академії мистецтв. Його картини зберігаються в багатьох музеях світу.

 

 

Танцівниці за лаштунками в опері – 1900

 

 

 

https://zen.yandex.ru/media/pictures/shutka-pro-borsc-v-gazete-kto-avtor-kartiny-i-chto-esce-on-sozdal-5eee8bd6f6a53422ba5707f7

https://lovers-of-art.livejournal.com/573396.html

https://ngasanova.livejournal.com/2228443.html

https://ru.vvikipedla.com/wiki/Jean-Louis_Forain

https://www.adme.ru/tvorchestvo-hudozhniki/10-kartin-kotorye-skryvayut-bolshe-namekov-i-zagadok-chem-serial-sekretnye-materialy-2457965/

 

Добавил: CNTB, 09.04.2021, в категорию Тема їжі в мистецтві
Просмотров: 35 | Загрузок нет | Рейтинг: 5.0