(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

Свято ласунів - «Торт «Наполеон»

Більшість людей люблять солоденьке. Особливо кремові, бісквітні, багатоярусні, желейні, фруктові, нарядні та святкові торти. 20 липня ласуни з різних куточків світу відзначають Міжнародний день торта. В цей найсолодший день об'єднуються люди різних країн. Це свято проходить під доброзичливим і демократичним девізом  "Я прийду до тебе з тортом». Серед різноманітних витворів кулінарного мистецтва почесне місце займає торт «Наполеон». Версій, хто  автор торту, багато. Ми розкажемо історію, яка може стати сюжетом захоплюючого роману.

Прекрасна Жозефіна застала свого чоловіка Наполеона Бонапарта за фліртом з однією зі своїх фрейлін, якій він грайливо шепотів щось на вушко. Жозефіна зажадала негайної відповіді про те, що відбувається. Імператор зовсім не розгубився та швидко знайшов собі виправдання, що лише ділився рецептом придуманого ним торта, який хоче на вечерю. В кулуарах палацу знаходився надійний чоловік, який розповів все придворному кондитеру. Вже ввечері  кухар приготував той самий вигаданий торт – шедевр. Успіх був приголомшливий. Жозефіна з насолодою смакувала "Мільфей", що з французької перекладається як "тисячі шарів". Мається на увазі велика кількість коржів, які промазані ніжним кремом. Наполеон радів!

Також є легенда, що один з кухарів, взяв за основу старовинний французький пиріг під назвою "Королівська галета", розрізав його на невеликі шматочки, а між шарами поклав заварний крем і збиті вершки. Ласощі дуже сподобались. Смаколики було вирішено назвати ім'ям імператора.

За іншою версією, на пострадянському просторі, появу торту прийнято пов'язувати зі слідом в історії французького імператора Наполеона. На честь події 100-річчя битви росіян з французами було придумане нове тістечко, складене з численної кількості тоненьких шарів змазаних ніжним кремом. Форма тістечка представляла собою листкові трикутники, які нагадували капелюх Наполеона.

 

Добавил: CNTB, 20.05.2020, в категорию Харчові родзинки. Рецепт тижня
Просмотров: 18 | Загрузок нет | Рейтинг: 3.5