(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

Вітання з Днем народження!

         

          Сонет ПОЗДРАВЛЯЮ С ДНЁМ РОЖДЕНИЯ!

 

Однажды с гор спустилась к нам Кавказа гордая царица.

Легко прошла по облакам, расправив крылья, словно птица.

Она была тогда моложе, совсем немного красивей,

быть может не Тамар, но всё же венец был золотой на ней.

Я не поклонник царской власти, но исключенья в мире есть.

И потому, желаю Счастья той, кто хранит Любовь и Честь!

НАТЕЛА, Вам, дарящей Свет, я посвящаю свой сонет!

 

                                                        Семен Затуловський

 

 

 

Які ж красиві і величні Кавказькі гори. А яке там повітря, таке відчуття, що тільки там можна дихати на повні груди! Скільки прекрасних історій пов'язано з ними і скільки мудрості вони в собі бережуть.

 

У Грузії, в країні цариці Тамари, народилася наша колега, талановитий бібліограф, досвідчений керівник, творець, натхненник, менеджер бібліотечного сайту - Березовська Натела Ревазівна. 
 

22 травня ми вітаємо її, шановану і дивовижну жінку, з днем ​​народження.


Бажаємо Вам, Натела Ревазовна, з радістю і посмішкою зустрічати кожен день, обов'язково досягти всього, чого бажає Ваше серце. Нехай в роботі і в житті завжди буде море гідних ідей і перспектив, безліч приємних зустрічей і цікавих подій, завжди бути в пошуку нових задумів, ніколи не розлучатися з натхненням, щоб Ваше життя було наповнено щастям і радістю. Доброго Вам здоров’я, сімейного благополуччя, здійснення Ваших мрій!


Думаємо, Вам приємно буде одержати у подарунок історію про Грузію, яку ми знайшли «на полицях» Інтернету, підготовлену нашими колегами - бібліотекарями Полтавської МЦБС.

А також, для Вас відео до дня народження

https://www.youtube.com/watch?v=XMiWMLYyoPAhttps://www.youtube.com/watch?v=XMiWMLYyoPA

З повагою колектив ЦНТБ

 

Грузія – країна легенд і міфів

 

Грузія – країна безлічі легенд. За однією з них, коли Бог розподіляв між народами землі, грузини були зайняті гулянням із нагоди створення світу. Піднявши тости, вони все ж прийшли, але з’ясувалося, що запізнились. Тоді грузини звернулись до Бога: «Вибач, дорогий, запізнилися: ми пили за твоє здоров’я». Бог подумав і відповів: «Приберіг я тут для себе шматочок землі, але за вашу безпосередність і прямоту віддаю його вам! Пам’ятайте лише: земля ця дуже красива й незрівнянна ні з чим, і люди в усі віки захоплюватимуться й милуватимуться нею». Так і сталось – ось уже багато століть краса та гостинність цієї маленької країни захоплюють світ.

Самі мешканці Грузії називають свою країну «Сакартвело» - назва ця походить від назви народу, який жив на території сучасної Грузії – картвели. Древнє грузинське царство колись називалось Картлі або Іберія, і виникло воно приблизно на початку трьохсотого року до н. е. на межі Європи й Азії, в південно-західній частині Кавказу на східному узбережжі Чорного моря… Лише в XVII-XVIII столітті назва країни змінилося на «Гурджистан», а вже пізніше – «Грузія». За однією з версій, назва виникла ще в Середні віки, коли ці землі відвідали хрестоносці на своєму шляху до Єрусалима. Перси, яким на той час належало Грузинське царство, називали його Гурджистаном, країною вовків. Але, крім того, тут шанували Святого Георгія (St George). Можливо, хрестоносці пов’язали одне із іншим і назвали країну Грузією (Georgia). В наші дні зв’язок зі cвятим очевидний. Він вважається покровителем Грузії, і його символ – червоний хрест на білому тлі – присутній на національному прапорі. Золота скульптура Георгія, що умертвляє змія, височіє на центральній площі Тбілісі.

Приголомшливі гірські пейзажі, вузькі дороги понад урвищами і селами, які взимку лишаються цілковито відрізаними від світу… Ці гори згадуються у легендах: в грецькій міфології Кавказ вважався одним зі стовпів, на яких тримається світ. І саме тут Зевс прив’язав Прометея до скелі… А ще, пам’ятаєте, міф про аргонавтів, які на чолі з Ясоном першими з греків здійснили далекий морський похід у Колхіду на кораблі «Арго» за Золотим руном?..

Грузинська мова звучить по-особливому. Вона не схожа на жодну іншу мову світу: належить до окремої, дуже давньої мовної групи, і не пов’язана з мовами сусідів. В ній є рідкісні звуки, яких ви раніше ніколи не чули: деякі приголосні, наприклад, вимовляються задньою частиною горла з різким несподіваним придихом. Перш ніж вимовити те чи інше слово грузинською, слід переконатися в правильності тону на потрібному складі: у цій мові немає, звичного для всіх, наголосу – просто підвищується тон на потрібному складі… Крім того, грузини мають унікальний алфавіт, створений на основі арамейської мови, якою розмовляли в часи Ісуса. 33 літери цього алфавіту можуть здатися іноземцю дуже схожими між собою: черкніть трошки далі, ніж треба, і ваше «к» перетвориться на «в» або «п». Але грузинське письмо красиве: всуціль завитки й візерунки, і байдуже, що ви анітрохи не розумієте суті написаного…

P.S. Ймовірно, перші люди на планеті з’явилися саме на території сьогоднішньої Грузії: 1991 року в місті Дманісі було знайдено останки людей, що датуються часом 1 770 000 років тому. І назвали їх не Адамом та Євою, їх назвали Зезва та Мзия.

 

https://kultura-poltava.gov.ua/novyny/gruziya-prinadnist-davnini/

 

 

Добавил: CNTB, 21.05.2021, в категорию Дозвілля
Просмотров: 39 | Загрузок нет | Рейтинг: 5.0