(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

Троянда – царівна квітів

Хай збувається все, що ти хочеш,

Хай збувається, що чекаєш,          

Хай стежка проляже в трояндах,

Яку ти в житті прокладеш. 

 

22 травня в народі вшановують весняного Миколая, а ми ще і вітаємо нашу колегу Нателу Ревазівну з ювілеєм! Натела  Ревазівна  віддана  своїй справі фахівець. Це  ерудована, інтелігентна, творча особистість. Зичимо Вам в день народження всього найкращого в житті та даруємо Вам великий красивий букет білих троянд.

Троянда – царівна квітів, оспівана в міфах, легендах, віршах різних народів світу. Наприклад, у староіндійській міфології найчарівніша  у світі жінка Лакшмі  народилася із розквітаючого бутона троянди, який складався із ста восьми великих і тисячу восьми дрібних пелюсток. Вішну, хранитель Всесвіту, побачив цю чарівну красуню, що ховалася у своїй дивовижній  трояндовій колисці, і захоплений її вродою, розбудив поцілунком та запропонував стати його дружиною. З цієї хвилини Лакшмі перетворилась на богиню краси, а троянда, що ховала її, стала символом божественної таїни і почала вважатися в усіх східних народів – священною. Кажуть, що великий Конфуцій захоплювався трояндою, присвячуючи свої поезії її чарівності і запаху, оспівуючи як царівну квітів. Розповідають також, що з 18 тисяч томів бібліотеки китайського імператора понад 500 присвячені троянді.

Знайшла своє відображення ця красуня  і в українській літературі. Зокрема, про троянду писали Леонід Глібов, вірш  «Троянда», Максим Рильський « Троянда і виноград» та інші.     Існує багато цікавих фактів про троянди. Зараз відомо 150 видів і понад 30 000 сортів. Один робітник щодня збирає на плантації троянд 50 кг пелюсток. В Японії  виведена троянда  «хамелеон», яка змінює своє забарвлення від освітлення. Вдень вона яскраво – червона, а ввечері – біла. Використовують троянди у парфумерії, у косметиці, у медицині, у кулінарії як ароматизатор, готують варення з трояндових пелюсток, з них роблять морозиво, лікери. Троянди є одними із  найпопулярніших видів квітів для створення букетів. Існує і мова квітів, вона була дуже популярною у Франції, Англії, часів королеви Вікторії. Значення кольору троянди різний, але головне, щоб  букет квітів  був подарований від душі. Троянда  - любов, а якщо  без шипів – любов з першого погляду.      Білі троянди – традиційно весільні квіти і букети з них.  Білі    троянди  асоціюються з повагою і можна їх дарувати в таких випадках:       

Ювілей близької людини і співробітника по роботі;  день  народження; новосілля; народження дитини (недарма кажуть, що вона з’явилася на білий світ); річницю одруження; День матері; День медичного працівника та взагалі без будь – якого поводу… Та привід у нас є дуже важливий і приємний – ювілей шановної Натели Ревазівни! Бажаємо Вам,  Натело Ревазівно, виявляти і надалі активну життєву позицію, творчий підхід до улюбленої справи, людяність, доброту. Зичимо міцного здоровя, родинного затишку та добробуту.   

 

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D1%80%D0%BE%D1%8F%D0%BD%D0%B4%D0%B0

https://sites.google.com/site/korolevakvitivtroanda/home/cikavi-fakti-pro-troandi

Книга: Золотницький М.Ф. Квіти в легендах і переказах. Київ, Довіра. 1992.

 

 

Мы все о Нежности мечтаем,

Не постигая жизни суть.

А сами Нежность излучаем,

Надеясь этот дар вернуть.

Цветы не просят возвращенья,

Не ведают надежд, утрат

Их радует процесс даренья

Без ожидания наград.

Любовь и Нежность неделимы,

Как искры одного огня,

А мы порой проходим мимо

Высоких чувств в тумане дня.

Мы мнимых благ напиток пьем,

А Нежность ждет нас за углом!

                        С.Затуловский

Добавил: CNTB, 20.05.2020, в категорию Дозвілля
Просмотров: 23 | Загрузок нет | Рейтинг: 4.2