(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

Свято тюльпанів

Всіма улюблені тюльпани – це квіти, які своїм цвітінням та ніжністю нагадують нам, що холоди позаду, весна вступає у свої права, наступають теплі та сонячні дні, сонечко пригріває.

У дикій природі тюльпани ростуть у середньоазіатських районах із суворою зимою та спекотним літом, в горах Північного Ірану, Паміро-Алаї, Тянь-Шані, завдяки чому вони добре переносять морози.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

На територію Європи тюльпани були завезені лише у XVII столітті. Своєю назвою зобов'язані місцевому традиційному головному убору «тюрбан», тому що форма квітки багато в чому схожа на нього. Відома сотня різновидів і приблизно 3000 сортів тюльпанів, що відрізняються розмірами, формою та забарвленням. Це багаторічні рослини, проте багато квітникарів культивують їх як однорічні, тому що на другий рік цвітіння тюльпан може бути іншим, не таким привабливим.

 

 

 

 

 

 

 

 

Бутони тюльпана мають в залежності від виду і сорту просту, махрову поверхню, бувають з бахромою, або без, забарвлення або однотонне, або з крапками, або смужками, квітка формою частіше нагадує келих, рідше зірку. Тюльпани розкриваються лише вдень, із заходом сонця закриваються. Період цвітіння у кожного виду свій: одні розцвітають напровесні, інші ближче до квітня, треті – у травні. Практично всі види мають ледь вловимий легкий аромат, є сорти с сильним запахом.

У Європі перші тюльпани з'явилися у 1530 р. у Португалії. Спочатку вирощування цих ніжних квітів вважалося привілеєм аристократів, а на початку ХVII століття стало модним захопленням голландських, англійських і французьких купців. Виводилися нові види та сорти. Наприкінці ХIХ століття тюльпани поширилися по всьому світу.

 

 

 

 

 

 

Кияни, як завжди, теж мають можливість насолодитися цвітінням тюльпанів. В цьому році, незважаючи на жорстоку війну, розв'язану рф, вони радують нас своєю неповторністю та різноманіттям. У парках та скверах, біля будинків цвітуть ці ніжні квіти. У самому серці столиці, на Майдані Незалежності, як і щороку, розпустилися цілі плантації тюльпанів різних кольорів – червоних, рожевих, білих, жовтих. Вони викликають в нас теплі, добрі почуття, дивують своєю ніжністю, красою, забарвленням, вселяють надію та віру у Перемогу!

Також в одному із наймальовничіх куточків Києва – ландшафтному парку «Співоче поле», яке розмістилося на Печерських пагорбах, традиційно відкрилася виставка квітів, де розквітло понад 500 тисяч тюльпанів різних сортів і видів, та ще нарциси, іриси, мускарі та багато багато інших квітів.

 

 

Життя продовжується! Краса врятує світ!

 

 


 

Добавил: CNTB, 14.05.2022, в категорию Дозвілля
Просмотров: 12 | Загрузок нет | Рейтинг: 3.8