(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

Ода бухгалтеру

Бухгалтерія - тріумф математики над розумом

Липень, середина літа – ми святкуємо День бухгалтера. 16 липня 1999 року був прийнятий Закон «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». День бухгалтера набув статусу офіційного свята з 2004 року. Важко уявити господарську діяльність підприємства чи установи без бухгалтера. Обов’язки, що покладаються на бухгалтера, вимагають глибоких професійних знань, вдумливого ставлення до роботи, принциповості, стійкості у відстоюванні норм законності, прагнення до досконалості.

Ці моральні якості притаманні головному бухгалтеру ЦНТБ – Ірині Володимирівні Секер, яку ми сердечно вітаємо з професійним святом. З Днем бухгалтера, зі святом, щиро вас вітаєм!

 

Щастя й радості багато від душі бажаєм.

Труд бухгалтера важкий - це усякий знає,

І тому уклін низький нині Вам складаєм,

І бажаємо так тримати і в труді горіти –

Своєчасно подавати всі баланси й звіти,

Щоб були завжди здорові й не брала Вас втома,

Щоб купалися в любові - на роботі й вдома!

Основоположником, «батьком бухгалтерії», вважається венеціанський математик Лука Пачолі (1445 – 1517р.р.), який понад 500 років тому написав математичну працю «Все про арифметику, геометрію і пропорції». В роботі викладений опис бухгалтерських ордерів, системи щоденного зведення дебету і кредиту, обліку активів, пасивів, капіталу. Тоді і з’явився термін «бухгалтер». Слово «бухгалтер» походить від німецьких слів «Висh» - книга і «Halter» -тримач. В часи Середньовіччя дані про надходження і витрати записувалися в спеціальну книгу. Праця Луки Пачолі була видана 10 листопада 1494 року, тому 10 листопада обрано датою святкування Міжнародного дня бухгалтера. В багатьох країнах світу відзначають цей день. Також існує герб бухгалтерського обліку, який означає – «Наука», «Сумлінність», «Незалежність», а в м. Москві, в парку «Сокольники», споруджено пам’ятник «Фея бухгалтерії». У світі існує 4 школи бухгалтерського обліку, кожна практикує свої підходи до роботи: італійська, французька, німецька, англо – американська. Багато відомих у світі людей розпочинали свою кар’єру працюючи бухгалтерами. Серед них такі особистості як історик Генріх Шліманн, який відкрив руїни Трої, письменники Михайло Зощенко, О. Генрі, мільярдер Джон Рокфеллер, співак Олександр Вертинський, всесвітньо відомий французький модельєр П’єр Карден та інші.

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D1%83%D0%BA%D0%B0_%D0%9F%D0%B0%D1%87%D0%BE%D0%BB%D1%96 https://www.victorija.ua/njvina/buhhalterskyy-oblik-tsikavi-fakty-pro-yaki-malo-hto-znaye.html?print=prin https://buhlabaz.ru/bukhgalterckij-uchet/istoriya-bukhgalterskoj-mysli/luka-pacholi-biografiya

http://icaap.org.ua/main/novini-ta-zm/korisn-ta-dobr-novini/7-czkavix-faktv-pro-buxgalterv-ta-buxgalter.html

Добавил: CNTB, 15.07.2020, в категорию Дозвілля
Просмотров: 29 | Загрузок нет | Рейтинг: 4.7