(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

Випив каву, з'їв посуд! У Львові каву з собою наливатимуть у їстівні горнятка

У Львові розпочався новий проєкт зі зменшення використання одноразової тари. Тепер у деяких закладах міста каву з собою наливатимуть у їстівні горнята, а людям, які прийшли зі своєю чашкою, даватимуть знижки. Про це повідомила прес-служба ЛМР.

Організатори проєкту зазначили, що проблема використання одноразових горнят потребує екологічного вирішення. Люди повинні змінити підхід до виробництва товарів та ресурсів, щоб зменшити свій екологічний слід.

“Заохочення бізнесів, у цьому випадку кав’ярень, та споживачів скорочувати відходи є дійсно важливим кроком, адже таким чином Україна наближається до мети запровадити більш сталі моделі споживання до 2030 року”,– зазначила заступниця представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані.

Ініціативу «Zero Cup» запущено громадською організацією «Нуль відходів Львів» (Zero Waste Lviv) у співпраці з Лабораторією інноваційного розвитку ПРООН в Україні. Громадська організація Zero Waste Lviv провела дослідження на одній з львівських вулиць з 7 кав’ярнями. Воно показало, що близько 20% вмісту смітників – одноразові горнята від кави з собою.

 Одноразові горнята, які використовують для приготування кави з собою, насправді не повністю паперові. Вони мають всередині поліетиленову плівку для захисту від протікання. Такі горнята дуже складно переробити та неможливо компостувати.

Як відбуватиметься відмова від одноразових горняток?

 Клієнтам кав’ярень пропонуватимуть кілька варіантів екологічного споживання улюбленого напою:

Для людей, які прийшли з власним багаторазовим горнятком, надаватимуть знижки. Львів’яни також матимуть можливість замовити каву в їстівний посуд.

Тим клієнтам, які все ж купуватимуть каву в одноразове горня, бариста пропонуватиме прийти наступного разу зі своєю чашкою та отримати знижку.

 На думку організаторів, ці заходи допоможуть обрати оптимальний спосіб екологічного споживання кави з собою та не створять незручностей для львів’ян та гостей міста.

У рамках ініціативи також тестуватиметься прототип мобільного застосунку, в якому можна буде знайти мапу закладів, що беруть участь в ініціативі і надають знижку для клієнтів з власним горням для кави, а в майбутньому з’являться й інші функції для поціновувачів кави у власне горнятко. Також на локаціях працюватимуть інтерв’юери, які збиратимуть відгуки працівників кав’ярень та відвідувачів. Наразі проєкт підтримала мережа кав’ярень Kredens Cafe.

 

https://lvivski.in.ua/articles

 

Добавил: CNTB, 29.10.2021, в категорию Цікаві факти
Просмотров: 40 | Загрузок нет | Рейтинг: 5.0