(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

Вчені зварили пиво за античним рецептом

Зварили пиво з дріжджів, які знайшли на розкопках. Вчені трьох університетів Ізраїлю змогли відтворити шість зразків стародавніх дріжджів з глечиків, які виявили на розкопках.  З них зварили пиво. Подібне пили фараони в стародавньому Єгипті, повідомляє BBC. Відроджене античне пиво з часом з'явиться на полицях магазинів.

"Я пам'ятаю, коли ми нарешті зварили це пиво, ми всі сіли за стіл і почали його пити. І я сказав, що або нам зараз буде добре, або через п'ять хвилин ми всі будемо мертві", -розповів деталі археолог з університету імені бар-Ілана Арен Майер.  У стародавньому Єгипті пиво пили всі, незалежно від соціального статусу або віку. Його пили замість води, яка могла бути зараженою.

Пиво варили за допомогою суміші зернових і води, яку потім запікали і залишали на сонці для бродіння. Іноді в напій додавалися екстракти різних фруктів. Ідея відродити античне пиво з'явилася у дослідників з Єврейського університету в Єрусалимі Ронена Хазана і Міхаеля Клуештейна.  Бровар Ітая Гутман допоміг застосувати сучасні технології. Створили пшеничне пиво з концентрацією алкоголю в 6% та медовуху з концентрацією алкоголю в 14%.

"Крім того, що пити пиво часів фараонів досить незвично саме по собі, це ще й надзвичайно важливе досягнення в галузі експериментальної археології. І це пиво цілком непогане на смак", - заявив Хазан.

https://gazeta.ua

Добавил: CNTB, 14.06.2020, в категорию Цікаві факти
Просмотров: 19 | Загрузок нет | Рейтинг: 0.0