(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

Вчені створили органічну заміну пластику з апельсинів

Шведські вчені розробили матеріал для пакування сухих продуктів.

Дослідники з університету Буроса в Швеції спробували вирішити відразу дві проблеми — засилля пластику і харчових відходів, повідомляє Politeka з посиланням на Hyser

З відходів апельсинів та інших цитрусів вони створили матеріал, що нагадує за властивостями целофан. Його можна використовувати для упаковки сухих продуктів або як пакет для сміття.

Технологія створення досить проста. Відходи апельсинів подрібнюють і перетворюють в рідку суміш, яка потім застигає. З цієї сировини можна також друкувати більш складні форми на 3D-принтері – у перспективі це можуть бути одноразові стаканчики та посуд.

На даному етапі вони отримали матеріал, який поки що «боїться» води, але дуже швидко розкладається після контакту з нею. Але дослідники впевнені, що технологію вдасться доопрацювати, і незабаром одноразові речі з такого пластику можна буде знайти в магазинах.

Паспорт проекту опублікований на сайті для дослідників Research Gate, де вчені можуть спілкуватися між собою і шукати партнерів зі сфери бізнесу.

Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»

http://ecolog-ua.com/news/vcheni-stvoryly-organichnu-zaminu-plastyku-z-apelsyniv

Добавил: CNTB, 07.05.2020, в категорию Цікаві факти
Просмотров: 21 | Загрузок нет | Рейтинг: 5.0