(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

Вчені перетворили попкорн на екологічний матеріал для будівництва

Вчені з університету Геттінгена перетворили попкорн на екологічний матеріал для будівництва. Для розробки фахівці використовували повітряну кукурудзу, адже вона здатна добре стримувати тепло. Про це повідомляється у телеграм-каналі незалежного  українського журналу з питань безпеки «Журнал F+S»,  інформує TrueUA.

Зазначається, що багато будівельних матеріалів для утеплення будівель виготовляються з мінеральних волокон та пластмас. Виробництва з їхнього виготовлення завдають величезного удару на екологію нашої планети. Під час виробництва будматеріалів відбуваються викиди вуглекислого газу в атмосферу. Також такі продукти важко утилізувати, оскільки вони розкладаються століттями.

Як повідомляють вчені, кукурудза - це гарная альтернативая пластмасових матеріалів. Попкорн може стати природною сировиною для утеплення, адже має всі необхідні характеристики:

легка переробка;

водостійкість;

теплоізоляція;

вогнестійкість.

Дошки, виготовлені із попкорну, успішно пройшли дослідження. Голова дослідницької групи Аліреза Харізіпур повідомив: «Новий процес пресування попкорну, що ґрунтується на технології пластмасової промисловості, дозволяє економічно ефективно виробляти ізоляційні плити в промислових масштабах. Це може гарантувати, що природні ізоляційні матеріали більше не будуть нішевими»

https://meta.ua/uk

Добавил: CNTB, 04.02.2022, в категорию Цікаві факти
Просмотров: 46 | Загрузок нет | Рейтинг: 5.0