(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

В КИТАЇ СТВОРИЛИ 3D-М’ЯСО ЗА ДОПОМОГОЮ КАКАО, ГРИБІВ ТА ЗЛАКІВ

Сонгбай Лю і Шаньшань Ван, дослідники з Університету Чжецзян в Китаї, розробили рецептуру альтернативного м’яса із «тіста», яке включає соєвий, пшеничний білок та какао-масло.

Як зазначають вчені, саме додавання в суміш какао-масла сприяло формуванню гелевих матеріалів необхідної для 3D-друку текстури.

У процесі досліджень команда експериментувала з різним складом “чорнил” та порівнювала ефективність деяких інших інгредієнтів на предмет того, як кінцевий продукт тримає форму, яку має текстуру та мікроструктуру.

Будучи натуральним твердим жиром, какао-масло має температуру плавлення трохи нижчу температури тіла людини, тож його вдало можна застосовувати для покращення пластичності та формованості в 3D-друці, акцентують дослідники.

Потім воно застигає при кімнатній температурі, дозволяючи “тісту” зберегти форму.

Вчені також виявили, що додаткові інгредієнти, такі як крохмаль, полісорбат Твін-80 і альгінат натрію мають важливе значення для продуктивності друку та текстури, а порошок грибів шиітаке можна використовувати для надання смаку. Вони теж ввійшли в рецептуру гелевого матеріалу, який використовувався для друку.

«Какао-масло з температурою плавлення трохи вищою від навколишнього середовища сприяло текучості “чорнил” для 3D-принтера та формованості матеріалів з соєвого білка та пшеничного глютену», — підсумували дослідники.

https://agrarii-razom.com.ua

Добавил: CNTB, 04.02.2022, в категорию Цікаві факти
Просмотров: 47 | Загрузок нет | Рейтинг: 4.5