(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

Унікальне черемхове борошно в Україні виробляють тільки на Миколаївщині

AGRI-GATOR.-25.04.2019

Черемхове борошно – продукт який не часто зустрінеш на полицях українських магазинів. Не всі знають, але воно надзвичайно корисне, поживне і навіть цілюще. Борошно з черемхи шукають багато європейських замовників по всій Україні. Однак випускає його лише одна єдина компанія з Первомайська.

До того ж виробляють такого борошна в Україні зовсім небагато. Чому? Сергій Белінський, керівник компанії Golta Farm, залюбки розповів Аgronews всі секрети незвичайного черемхового борошна.

– Ви єдині в Україні займаєтесь виробництвом черемхового борошна? – Наскільки я знаю – так.

– Для чого ж потрібне борошно з черемхи? - Черемхове борошно додають до звичайного борошна для виготовлення кондитерських виробі: тортів, печива. Завдяки йому з’являється унікальний специфічний присмак, який нагадує ром. З такого борошна роблять начинку до смаколиків.

– В Україні знають про це борошно? Є замовники? – Звичайно. В Україні замовників багато. Є вже постійні покупці. Особливо ті, хто приїхали з Росії. Там воно надзвичайно популярне. Особливо в Сибіру. Там багато дикорослої черемхи. Там черемхове борошно додають не тільки до випічки, а навіть у хліб. В Україні таке борошно потроху набуває популярності. Є вже навіть кафе та ресторани, які у нас постійно це борошно закуповують.

– А в Європі? – Нещодавно до нас зверталися брокери – шукали чималу партію для поставок до Європи. Але у нас поки що не вистачає потужностей для роботи на експорт. До того ж у нас, в Україні черемха вирощується тільки в лісництвах які колись садили, ще за Радянького Союзу. Дикорослої черемхи у нас дуже мало. Це потрібно робити свої насадження, щоб були великі об’єми і змога налагодити експорт до Європи. У нас черемху ніхто не вирощує.

– Скільки ж вам вдається виробляти черемхового борошна за сезон? –  Тонна – дві. Ми не робимо його багато – щоб лежало. Робимо раз в місяць. Перемелюємо. Щоб завжди було свіже. Зараз немає ані мінімаркетів, ані магазинів які б співпрацювали з нами. Великими об’ємами поки що ніхто не купує. Тому потроху робимо, але щоб було завжди свіже.

– Кажуть має черемхове борошно цілющі властивості? – Звичайно має. Воно надзвичайно корисне для шлунку. І не тільки…

 agri-gator.com.ua

Добавил: CNTB, 26.03.2021, в категорию Цікаві факти
Просмотров: 19 | Загрузок нет | Рейтинг: 3.3