(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

Українцям масово продають фальсифікат масла: де 99% підробок і як вибрати

OBOZREVATEL.-23.10.2021

В Україні продають масло (пачка 200 грамів), ціна якого буває менше 20 грн. 99% такої продукції – фальсифікат. З урахуванням оптової ціни, вартість такого масла не може бути менш ніж 33 грн. Про те, скільки має коштувати масло і як його вибрати, читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Яке масло – фальсифікат

Такі розрахунки виданню Vesti озвучив експерт молочної галузі Максим Залізняк. Так, оптова ціна на кілограм масла, залежно від відсотка жирності, становить від 150 до 165 грн. До того ж потрібно додати витрати на упаковку, фасовку, торгову націнку. В результаті пачка масла коштує від 33 до 45 грн. Якщо вартість масла менша ніж 30 або взагалі 20 гривень, це фальсифікат. "На 99% це фальсифікат, тому що завжди все крутиться навколо грошей, і ніхто без прибутку для себе не продаватиме", – говорить глава Центру експертиз ТЕСТ Валентин Безрукий. Масло відрізняється залежно від вмісту жиру, зазначає Держспоживслужба на своїй офіційній сторінці в Facebook. Так, бутербродним вважається масло, якщо частка жиру не досягає понад 72,4%, селянське має до 79,9%, а екстра – 85%. Важливо, щоб у маслі не було сторонніх добавок: тільки молочний жир і його складові. Якщо в продукт додають дешевший рослинний жир, товар вважається фальсифікатом і може завдати шкоди здоров'ю.

Як вибрати масло?

Дивитися на ціну. Щоб виготовити кілограм масла, доведеться витратити близько 20 літрів молока. Тому такий продукт не може бути дешевим. Єдиний спосіб здешевити продукцію – отримати масло не тільки за допомогою молока.

Дивитися на консистенцію. Молочний жир не може бути "м'яким" (якщо масло правильно зберігається). Справжній продукт буде твердим, його можна різати ножем. Якщо замість цього продукція м'яка, є ймовірність, що це фальсифікат.

Дивитися на колір. Масло не може бути яскраво помаранчевим кольором. Протягом року, залежно від корму, яким харчуються корови, воно може змінювати відтінок. Відзначимо, дізнатися, чи дійсно це справжня продукція, можна тільки в лабораторних умовах.OBOZREVATEL докладно писав про те, як має виглядати справжнє масло і які фірми найчастіше фальсифікують продукцію.

news.obozrevatel.com/

Добавил: CNTB, 29.10.2021, в категорию Цікаві факти
Просмотров: 13 | Загрузок нет | Рейтинг: 4.5