(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

РЕЦЕПТ ПАСКИ ВІДОМОЇ ЗА ЧАСІВ МАЗЕПИ КОЗАЦЬКОЇ РОДИНИ КОЧУБЕЇВ ЗНАЙШОВСЯ НА ПОЛТАВЩИНІ

У полтавському селищі Диканька мешканці знають рецепт старовинної паски, яку в чистий четвер випікали до великоднього святкового столу родини генерального писаря Василя Кочубея. Про це повідомляє Укрінформ.

 

Цей рецепт зберегла Надія Губа. Він дістався їй в спадок від бабусі та матері, які куховарили в останнього з роду поміщиків Віктора Кочубея.

Надія Іванівна охоче ділиться ним з усіма бажаючими.

Паска Кочубеївська.

 

 

 

 

 

 

    Василь Кочубей                                              Мотря Кочубей

     

1.1 склянку молока закип'ятити і заварити 200 г борошна, постійно розмішуючи дерев'яною ложкою.

2.У 1 склянці теплого молока розвести 100 г дріжджів і 200 г борошна, залишити на 10 хвилин.

3.З'єднати обидві маси, накрити і залишити на 2 години.

4. 20 жовтків, дрібку солі, 500 г цукру збити добіла.

5.Половину цієї маси влити в тісто і додати 500 г борошна. Гарно вимісити і залишити підходити 1 годину. Через годину залити другу половину маси, додати 1 кг борошна і вимішувати, щоб відставало від рук. Влити поступово розтоплений маргарин (400 г). знову вимісити і дати підійти, опустити і додати ваніль, розпарений ізюм (обваляти в борошні).

6.Форми обмастити маргарином та обсипати борошном. Вимісити тісто і розікласти в форми по половині. Духовку добре розігріти і поставити паски на 45 хвилин.

Довідка:  Кочубеї — козацький рід кримсько-татарського походження. Заснований беєм Кучуком (Кучук-беєм), що наприкінці 17 століття переїхав з Кримського ханства на постійне проживання до Лівобережної України, де охрестився з ім'ям Андрій.

Займав старшинські посади у Війську Запорозькому. 1799 року одна гілка роду отримала дворянський титул графів Російської імперії, а 1831 — титул князів.

Рід князів і дворян Кочубеїв був внесений у V і VI частини родовідної книги Полтавської, Чернігівської і Санкт-Петербурзької губерній.

Син Андрія Кочубея, Леонтій, був військовим побратимом Богдана Хмельницького, онук Василь Кочубей – козацький старшина промосковської орієнтації; генеральний писар Війська Запорозького.

https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religious_holidays/47626/

Добавил: CNTB, 16.04.2020, в категорию Цікаві факти
Просмотров: 36 | Загрузок нет | Рейтинг: 5.0