(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

ПИВО І ХЛІБ: УЛЮБЛЕНА ЇЖА СТАРОДАВНІХ ЄГИПТЯН

Стародавній світ Єгипту відомий своєю неймовірною культурою, пірамідами і сфінксом, фараонами і колись величну і багату цивілізацію, яка жила на берегах річки Ніл.

Прославилися єгиптяни і своїми кулінарними навичками: їли вони, безсумнівно, краще, ніж люди будь-якої іншої древньої цивілізації світу. Велика частина інформації про те, що їли та пили стародавні єгиптяни, міститься в картинах на стінах гробниць. На багатьох стінах зображені люди, які полюють, рибалять та працюють на полях. Крім того, інформація про культуру харчування в Стародавньому Єгипті міститься в свитках.

Сьогодні ми представимо Топ-7 найбільш улюблених страв в стародавньому Єгипті.

Пиво

Пиво — найпопулярніший і найбільш улюблений напій у стародавніх єгиптян. Напій богів, дорослих і навіть дітей. Пили пиво щодня. Будь то сніданок або вечерю, воно завжди було частиною трапези. У щоденному раціоні було так багато алкоголю, що не дивно, що майже всі єгиптяни відчували себе добре. Стандартний денний раціон в часи фараонів становив дві банки, кожна з яких містила більше двох літрів. Крім того, пиво разом з хлібом, олією, овочами і деякими доданими спеціями було важливою частиною «пайка» найманих працівників, отримуваного від їх роботодавців. Вважалося, що пиво — це більш здоровий напій у порівнянні з водою з річок або каналів, які найчастіше забруднюються.

Виготовлення пива

Цікаво, що єгиптяни запозичили технологію пивоваріння у шумерів. Однак у шумерів воно було схоже на густу кашу, а смак його складно було назвати приємним. Єгиптяни удосконалили технологію, і в результаті вийшов їх улюблений напій.

Хліб

Поряд з пивом, хліб був невід'ємним продуктом харчування в давньоєгипетській дієті. Але хліб, який їли вони, багато в чому відрізняється від того, який ми звикли споживати сьогодні. Через сирий посуд і недосконале виробництво туди потрапляли різні суміші та домішки, мікроелементи: кварц, польовий шпат, слюда та інші мінерали. З-за цього він завжди був грубіше і важче. Незважаючи на це, хліб становив самий більшу частину раціону харчування в стародавньому Єгипті.

Молоко та інші молочні продукти

З появою сільського господарства і землеробства у давньоєгипетській цивілізації почастішала і практика розведення худоби. Серед великої рогатої худоби бики використовувалися виключно для сільського господарства, але інший домашній худобу, такий як коза, вівця, корова, тримали для молока, яке він давав. Розведення великої рогатої худоби було дуже популярним, і розмір стада дозволяв продемонструвати престиж власників. Крім вживання молока, інші молочні продукти, такі як сир, сироватка і молочні вершки, також використовувалися людьми в якості популярних делікатесів.

Овочі, багато овочів

Овочі в Стародавньому Єгипті їли як доповнення до звичайних страв. Щороку через розлив річки Ніл значна частина земель, що оточують річку, була родючою і підготовленої до рослинності. Оскільки більшість бідних сімей селилося навколо цих берегів, овочі були звичайним продуктом харчування, споживаних ними. Однак вони були також популярні серед заможних єгиптян — овочі споживалися разом з іншими стравами, такими як м'ясо і хліб. Цибуля, часник, цибуля-порей, сочевиця, капуста, редька, ріпа, люпин і огірок були одними з найпопулярніших овочів.

 

Фрукти

Знову ж таки, оскільки більша частина землі ставала родючою завдяки щорічним затоплень, єгиптяни вирощували і їли багато фруктів. Яблуневі, оливкові і гранатові дерева були привезені в Єгипет і вирощувалися там. Виноград і інжир були також популярними фруктами. А кокоси, наприклад, любили багаті єгиптяни, так як їх вважали дорогим ласощами.

Харчові добавки

Люди в Стародавньому Єгипті вживали багато харчових добавок і приправ. Спочатку масло. Єгиптяни використовували багато масла для створення основних страв. У них було 21 найменування різних рослинних масел, отриманих з кунжуту, рицини, насіння льону, редьки, хрону та ін. Відомо, що масло хрону було більш популярним. Вони також воліли багато спецій, таких як сіль, аніс, кориця, коріандр, кмин, кріп, фенхель, пажитник, майоран, гірчиця і чебрець. Крім того, використовувалися і підсолоджувачі — сиропи з фініків, винограду та інжиру.

М'ясо

А ось м'ясо, по всій видимості, були доступні лише заможним сім'ям. Риба, птах — звичайні на обідньому столі багатіїв. Бідняки ж воліли рибу, яку легко можна було наловити в Нілі.

http://mapme.club

 

Добавил: CNTB, 14.05.2021, в категорию Цікаві факти
Просмотров: 15 | Загрузок нет | Рейтинг: 5.0