(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

Кавові традиції

Появі культури пиття кави весь сучасний світ зобов'язаний арабам, саме вони перші зрозуміли, що такий незвичайний, може навіть магічний напій вимагає особливого ставлення.

Згодом кава набувала популярності і продовжувала своє тріумфальне поширення по всьому світу. Тому не варто дивуватися що кожна країна вносила свій внесок в ритуал вживання кави.

Австрія

Австрія справжня кавова країна, де напій зведений до ступеня культу у місцевих жителів. Асортимент віденських кав'ярень надзвичайно великий і деколи досягає трьох десятків кавових напоїв, охоплюючи широкий спектр кольорів від білого до чорного. Кажуть, був час, коли офіціанти приносили відвідувачеві колірну шкалу з двадцятьма відтінками, за допомогою якої він міг вибрати відповідну кави.

Японія

Японії завжди була країною, де більшою популярністю користувався чай. Але, незважаючи на це, кава вже давно завоювала любов японців. Майже на кожній вулиці великого міста можна випити чашечку кави з вендінгових автоматів.

Жителі країни вважають за краще зерна слабкого обсмажування. Смакові переваги досить різноманітні: це може бути кава з льодом, зі збитими вершками, з молоком і т д.

Японці знайшли нетрадиційне застосування кавовим зернам. Вони приймають з ними ванни. На їхню думку, це відмінний спосіб лікування, який надає пацієнту життєві сили.

Англія

Поширення кави в Англії почалося приблизно в 50-х роках XX століття, чому сприяла поява кафе-барів, запозичених у Італії.

Англійцям більше до душі збалансований, м'який смак. Але раніше їх смаки трохи відрізнялися від нинішніх: вони вживали чорна кава з прянощами і спеціями (сіллю, перцем, корицею, гвоздикою і навіть гірчицею). У нього додавали збиті вершки або яйця. Кава відмінно поєднується з молоком і вершками, і англійська культура споживання чаю з молоком виявилася вельми відповідною для нього. Ще один традиційний рецепт - це кава з інжиром. Вважається, що одна частина інжиру і сім частин кави ідеальна по виразності пропорція.

Єгипет

У Єгипті існує традиційний кавовий етикет. Правила досить прості: людям високого суспільного становища і літнім завжди подають каву в першу чергу. Крім того, за традицією спочатку підносять чоловікам, а потім жінкам. Вважається, що кава це переважно чоловічий напій. Відвідувачі кав'ярень насолоджуються не тільки ароматом і смаком, але і ведуть бесіди, грають, курять кальян.

Фінляндія

Сьогодні все скандинавські країни, в тому числі і Фінляндія визнані чемпіонами споживання кави. У цій країні, за найскромнішими підрахунками, налічується близько 6 мільйонів кавоманів!

Одна з цікавих особливостей фінської культури - використання оригінальних способів очищення напою. Наприклад, вони використовують шматочок шкірки в'яленої риби, який додають в зварену каву. Завдяки цьому напій перестає бути каламутним. Після очищення шкірку виймають і п'ють каву з молоком, цукром і вершками. Іноді, замість рибної шкірки використовують яєчну шкаралупу. Її подрібнюють і змішують з усіма інгредієнтами напою, а перед вживанням проціджують.

https://kava-map.com/articles/

 

Добавил: CNTB, 23.04.2021, в категорию Цікаві факти
Просмотров: 13 | Загрузок нет | Рейтинг: 4.7