(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

Як вибрати хороший мед і зберегти його цілющі властивості

Мед надає сили, зміцнює імунітет, заспокоює, загоює рани. Протягом багатьох століть мед був не тільки основним джерелом солодощі, а й використовувався в медичних цілях для лікування найрізноманітніших захворювань. Говорити про користь меду і необхідності вживати його в їжу – справа зайва: про унікальні цілющі властивості цього продукту знають навіть діти, пишуть Вікна.

Сорти і сезон

Мед починають качати з першим весняним теплом, і триває викачка на Україні до початку жовтня.

Сорти бджолиного меду класифікують по рослинах, з яких зібраний нектар. Мед, зібраний бджолами переважно з одного виду рослин, називають монофлерним (наприклад каштановий, вересковий, гречаний, липовий).  Якщо ж бджоли знімають пилок з різнотрав’я, мед називають поліфлерним і тоді він систематизується за місцем збору. Він може бути луговий (польовий, квітковий), гірський, лісовий, або плодовий (тобто зібраний біля посадок плодових дерев і чагарників).

До слова, однакові сорти меду, зібрані в різних регіонах, можуть сильно відрізнятися один від одного.

Який мед кращий

Мед в кулінарії використовують не тільки для приготування солодких страв і випічки. З меду виходять оригінальні заправки для салатів, маринади для м’яса і птиці, добавки до сиру, корисні зігріваючі напої.

Кондитери на перше місце ставлять мед з акації: він володіє тонким смаком, але не “перетягує ковдру на себе” і не забиває інші компоненти страви, а гармонійно з ними взаємодіє. Крім того, він (а також каштановий і вересковий мед) залишається в первозданному рідкому стані майже до самої весни, оскільки в ньому більше фруктози. Інші сорти меду починають кристалізуватися через два-три місяці після збору. Повернути меду плинність і прозорість можна, нагрівши його. Слід, однак, пам’ятати, що при температурі вище 40 ° він втрачає практично всі корисні властивості, зберігаючи, втім, смакові якості.

Не кристалізується тільки штучний мед, який отримують з цукру, кукурудзи, соку баштанних рослин і інших цукристих речовин, а потім підфарбовують. Так що, якщо ваш мед не випав в осад через кілька місяців, можливо, ви купили несправжній мед, позбавлений цілющої сили.

Як вибрати

При виборі меду звертайте увагу на однорідність, консистенцію і запах.

Якісний мед однорідний, без грудочок. Він стікає з ложки, утворюючи горбок. Якщо мед розтікається в калюжку, значить, в ньому занадто багато рідини, такий мед може “заграти”.

Понюхайте мед. У нього не повинно бути карамельного запаху. Якщо запах або смак карамелі присутній, це свідчить про те, що бджіл годували цукровою водою або перегріли мед при перегонці і він втратив свої корисні властивості. Від хорошого, справжнього меду злегка дере в горлі, він залишає приємне довгий післясмак з нотками трав і квітів.

При купівлі меду в магазині детально ознайомтеся з етикеткою. На ній має бути вказано стандарт, сорт, ботанічний вид меду, час і місце його збору, найменування та адреса постачальника.

Як зберігати

Найвідповідніша тара для меду – скляні банки, що щільно закриваються. Тримати банки можна при кімнатній температурі, але далеко від прямих сонячних променів. Світло змінює властивості меду і навіть колір: якщо виставити мед в скляній прозорій банку на відкриту поверхню, він через час стане більш темним.

Зберігають мед і в дерев’яному посуді, але вона повинна бути попередньо оброблена воском. А ось тримати мед у пластиковій тарі не рекомендується – з часом пластик змінює запах меду.

https://kolomyia.today

 

Добавил: CNTB, 26.02.2021, в категорию Цікаві факти
Просмотров: 28 | Загрузок нет | Рейтинг: 4.0