(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

Як ви думаєте, різнокольорова кукурудза - це міф чи реальність?

AgroNews.ua. -24.07.2018

Як ви думаєте, різнокольорова кукурудза - це міф чи реальність? Так, вона дійсно існує, і таку нестандартну культуру може виростити на своєму городі абсолютно кожен.

Кукурудза - культура дуже давня. І виведений не так давно дивовижний для сучасної людини сорт кукурудзи з кольоровими зернами насправді зовсім не новинка, а різновид, про який всі давно забули. Що цікаво, кожен качан різнокольорової кукурудзи абсолютно унікальний: ви не знайдете жодного зернятка, схожого за кольором, розміром і розташуванням.

Як з'явилася кукурудза Glass Gem?

Вивів таку "райдужну" кукурудзу американський фермер Карл Барнс. Вона цікава тим, що в одному качані кукурудзи можуть поєднуватися зерна різних кольорів і відтінків. Тому не дивно, що селекціонер придумав для виведеного сорту таку красиву назву - Glass Gem, що українською звучить як Скляна Гамма або Скляна Перлина. Предками Карла Барнса були індіанці, які займалися вирощуванням кукурудзи. Вони вирощували багато різних сортів, в тому числі і кукурудзу незвичайного забарвлення. Фермер з Оклахоми використовував ці знання для виведення власного неповторного сорту Glass Gem, а вірніше сказати, для відродження давно забутого сорту. Звичайно, все вийшло не так просто, як в нашій розповіді, адже виведення нового сорту - це кропітка праця, що вимагає величезних затрат часу. Карл Барнс збирав гібридні сорти кукурудзи різних кольорів і схрещував їх шляхом відкритого запилення. В кінцевому підсумку у нього вийшло досягти бажаного результату. Ось вона - кукурудза з різнокольоровими зернами.

Чи можна їсти різнобарвну кукурудзу?

Кукурудза сорту Glass Gem кремениста - це значить, що вона майже цілком складається з твердого крохмалю. Округлі опуклі зерна настільки щільні, що вони непридатні для вживання у вареному вигляді. Звичайно, було б здорово відварити різнокольорові качани, посипати їх сіллю і насолодитися смаком стиглої кукурудзи ... Але, на жаль, в такому вигляді її з'їсти не вийде. Зате з "райдужною" кукурудзи можна отримати відмінний попкорн. Також з неї виробляють кукурудзяну муку. А ще зерна використовують для створення оригінальних декоративних композицій. Так що застосування їй в господарстві обов'язково знайдеться.

agronews.ua

Добавил: CNTB, 26.07.2018, в категорию Цікаві факти
| Теги: різнокольорова кукурудза
Просмотров: 10 | Загрузок нет | Рейтинг: 0.0