(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

До Дня кондитера

3 травня - свято  День кондитера. В цей день ми вітаємо  професіоналів -  чарівників смаків  та ароматів, які із звичайних продуктів: цукру, муки та масла створюють справжні шедеври. Кондитери  дарують нам  радість, задоволення, додають життєвих барв. 

Історія кондитерської справи налічує сотні років.   Слово «кондитер»   походить  з італійської мови. Солодощі завжди були поряд з людиною – від сухофруктів, винайдення шоколаду й цукру до сьогодення. Батьківщиною солодощів вважають Єгипет. Це були зацукровані горішки, фрукти, квіти.

У відомому  збірнику казок «Тисяча і одна ніч» згадується про зацукрований  мигдаль.  

 

Перші кондитерські фабрики в Україні були побудовані  в кінці  19  століття в містах Одесі, Харкові, а на початку 20 століття і в місті Києві. В 1913 році у країні працювало 48 кондитерських фабрик,  цехів. З плином часу кондитерське виробництво було організоване на хлібозаводах, підприємствах місцевої промисловості, кооперації та громадського харчування.  Кондитерська промисловість – найперспективіша галузь харчової промисловості. В галузі працює  близько 170 тисяч робітників. На її підприємствах  виробляється широкий асортимент  виробів, які можуть задовольнити самих вибагливих  споживачів: це і карамелі, цукерки, шоколад, борошняні  вироби і, звичайно, вишукані  торти та тістечка. Вдало доповнюють перелік – кондитерські вироби дієтичного призначення, до складу яких входить йод, вітаміни, лікувально –профілактичні продукти, тощо. Фахівці галузі постійно оновлюють та розширяють асортимент виробів, використовуючи традиційні і нетрадиційні  види сировини. За оцінками експертів, рівень споживання кондитерських виробів в Україні складає 15 кг на душу населення\ рік, за цим показником   наша країна знаходиться на 8 – му місці у світі. Найбільшим   попитом  у населення користуються  шоколадні цукерки та шоколад з різними начинками, вафлі і торти.   

 

На провідних кондитерських підприємствах проведено повну модернізацію  виробництв, встановлені найсучасніші виробничі лінії. Підприємства галузі  зміцнюють та розширюють свої позиції на зовнішніх ринках. Великі  кондитерські компанії відправляють продукцію до країн Євросоюзу  та Середньої Азії. Серед лідерів  Корпорація «Рошен» (заснована у 1996 році), компанія «АВК» (заснована у 1991 році),  «Конті» (заснована у 1997 році). 

 

Кондитерська Корпорація  «Рошен» входить до тридцяти найбільших виробників  кондитерської продукції світу. Вона виробляє 320 видів кондитерських виробів цукерок, шоколаду, карамелі, печива, вафель, мармеладу і тортів. Із виробів найпопулярнішим є торт «Київський», цукерки «Київ вечірній», «Червоний мак», «Корівка», «Шоколапки» та інші. «Рошен» поставляє продукцію у 55 країн світу: в пострадянські республіки, в Європу, Канаду, США, Монголію, Нову Зеландію та інші країни.

 

У 1991 році розпочала свою діяльність компанія  «АВК», як постачальник какао – продуктів на кондитерські фабрики України. Зараз продукція компанії експортується в понад  60 країн світу.  Основні виробничі потужності зосереджені у м.Дніпрі. Вироби «Королівський шедевр», «Domior», «Вечір Золотий», «Труфальє»,  «Шоколад без цукру «АВК», «Гулівер» - візитні  марки компанії. 

 

Компанія  «Конті» входить до числа лідерів  галузі. Її доробок складає 200 найменувань, серед них: печиво – сендвіч, складні десерти, цукерки у коробках та вагові, цукерки (ТМ «Беллісімо», «Бонжур», « Супер – Контік»), шоколадно –вафельні торти, рулети, батончики, крекери, тощо. 30  відсотків  продукції експортується.  

 

Сьогодні український  ринок  наповнений корисними кондитерськими виробами, які можна смакувати без шкоди для здоров’я. Без сумніву  можна сказати, що солодощі – це насолода, до якої хочеться повертатися.                                                                                                                                                                            

Більше інформації за посиланнями:                                     

http://www.economy.in.ua/pdf/7_2020/30.pdf

https://pro-consulting.ua/ua/issledovanie-rynka/analiz-rynka-konditerskih-izdelij-v-ukraine-2019-god

http://www.ekonomikam.com/ecfins-294-1.html

Добавил: CNTB, 29.04.2021, в категорию Цікаві факти
Просмотров: 22 | Загрузок нет | Рейтинг: 5.0