(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

Цікаві факти про каву

Кава - це напій, який є одним з улюблених напоїв більшості населення планети. Його п'ють практично в кожній країні, а в деяких він вважається традиційним напоєм. Багатьом відомі найрізноманітніші види і сорти кави, а також способи їх приготування. Однак, далеко не всі люди, що вживають регулярно цей напій, знають цікаві факти про каву. Наприклад, Йоганн Себастьян Бах в своїй творчості оспівував каву, присвятивши їй свій твір "Кавова соната".

Звичайно, є люди, які взагалі не п'ють каву. Але навіть їм буде цікавий такий факт: кава допомагає тримати в тонусі тіло людини за допомогою ванни. В Японії вже дуже давно люди приймають спеціальну кавову ванну, при чому досить активно. Необхідно розігріти ванну до шістдесяти градусів і підготувати в ній кавову масу. Цікавих фактів про каву існує багато, але серед них найбільше виділяються наступні:

Бетховен був справжнім кавоманом. Він її навіть готував за своїм особливим рецептом - на кожну порцію цього ароматного напою він відраховував рівно шістдесят зерен.

А Вольтер, відомий французький філософ, в день випивав до п'ятдесяти чашок цього напою.

Популярність кави так велика, що цей продукт на світовому ринку є найпоширенішим і ходовим товаром після нафти.

Бразилія - це найбільша країна з виробництва кави. У кавовому виробництві тут зайнято більше п'яти мільйонів людей. На другому місці В'єтнам.

Зародження напою почалося ще в XV столітті, тоді ж її почали вирощувати.

Зазвичай кавове дерево має висоту більше дев'яти метрів. Але так, як збирати плоди зручніше з більш низького дерева, то зараз кавові дерева рідко бувають вище трьох метрів.

Каву збирають тільки вручну, так як дозріває вона нерівномірно. Професійний збирач кави може зібрати за зміну приблизно десять кошиків зерен, а це приблизно дві з половиною чашки напою.

Одне кавове дерево живе шістдесят-сімдесят років. Запилюються дерева самостійно.

Найбільшою країною-споживачем кави є Фінляндія. Там на одну дорослу людину припадає приблизно п'ять чашок напою в день.

Кава містить в собі близько восьмисот ароматичних сполук.

В одній чашці міцної чорної кави без добавок калорій немає взагалі.

Кавомани відвідують стоматологічний кабінет набагато рідше. Елементи, що містяться в напої, не дають осідати бактеріям на зубній емалі.

Турецькі женихи в минулі часи під час заручин обіцяли, що їхні дружини завжди будуть забезпечені цим напоєм. Невиконання даної обітниці могло стати навіть причиною розлучення.

 

Kavazakavaza.com.ua › cikavi-fakti-pro-kavu

 

Добавил: CNTB, 03.04.2020, в категорию Цікаві факти
Просмотров: 35 | Загрузок нет | Рейтинг: 5.0