(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

Цікаві факти про картоплю

У світі існує кілька музеїв картоплі. Один з них знаходиться в Бельгії. Серед його експонатів - тисячі предметів, які розповідають про історію картоплі - від поштових марок з її зображенням до знаменитих картин на ту ж тему. Другий музей картоплі розташований в США (Блеквуд, штат Айдахо, визнаний картопляний регіон). Кожен, хто купив квиток в музей отримує до того ж ящик картоплі, який можна забрати з собою. У самому музеї на макетах, відео-презентаціях і інтерактивних моделях розказана історія перетворення домогосподарств у величезні картопляні фабрики. Зацікавлені можуть дізнатися про те, що картопля-фрі почала свою горду ходу США з Білого Дому, де її одного разу представив своїм гостям третій президент країни, Томас Джефферсон. Або про те, що,наприклад, середній житель США з'їдає в рік 60 кг картоплі, в той час як німець - близько 120 кг.

На деяких тропічних островах картоплю використовували як еквівалент грошей.

У сучасній Ісландії популярна горілка, вироблена з картоплі.

Food and Agriculture Organization (FAO) ООН оголосила 2008 рік Міжнародним роком картоплі.

«La Bonnotte» - найдорожчий сорт в світі картоплі. Підприємливі селяни, які живуть на острівці Нуармутье (франц.), збирають не більше 100 тонн цього сорту в рік. Так як божественна бульба (а за легендою, саме цей сорт вивів верховний бог інків) виключно ніжна, збирати її можна тільки вручну. Картопля «La Bonnotte» обійдеться найвибагливішим гурманам приблизно 500 євро за кілограм.

У календарі Інків існував спосіб виміру часу. В Перу казали: минуло стільки часу, скільки пішло б на приготування страви з картоплі.

Жартування над Білорусією як країною, населеної великими любителями картоплі, статистично обґрунтовано: Білорусія міцно утримує першу позицію у світі по виробництву картоплі на душу населення! В місті Мінську в 2000-х роках відкрито пам'ятник картоплі.

Вміст води в картоплі - близько 80%, залежно від сорту. Лише трохи менше, ніж у молоці.

Для того, щоб зменшити час запікання картоплі, можна вставити в картоплю цвях (цим ви заощадите 15 хвилин) або відварити її в солоній воді протягом 10 хвилин перед закладкою в розігріту духовку.

Якщо приготувати картоплю в мундирі, це дозволить зберегти більшу поживну цінність. Перед подачею шкірку краще зчистити - їсти її не рекомендується: корисних речовин у ній небагато, зате токсини і пестициди, якщо їм було звідки взятися, переживуть і миття, і термообробку.

Всупереч поширеній думці, картопля не дуже калорійна, в одній порції міститься 110 калорій, зате одна столова ложка вершкового масла подвоїть калорійність картоплі, тому стежте за тим, що і в яких кількостях ви додаєте в картопляні страви.

А ірландці, великі любителі картоплі, до того ж стверджують, що цей коренеплід - відмінний афродизіак.

Картопля - родич помідора і тютюну.

Картопля стала першим овочем, який випробував на собі невагомість - її виростили на космічному кораблі «Колумбія» у жовтні 1995 року.

Як говориться в Книзі рекордів Гіннеса, найбільша картоплина в світі важила більше 8 кг.

http://cikavi-faktu.pp.ua/1199-ckav-fakti-pro-kartoplyu.html

Добавил: CNTB, 26.06.2020, в категорию Цікаві факти
Просмотров: 25 | Загрузок нет | Рейтинг: 5.0