(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

Чорний шоколад: користь чи шкода?

Напевно, проти шоколаду мало кому вдавалося встояти, так як він не тільки смачний, але і піднімає настрій завдяки вмісту в своєму складі ендофінів, які ще називають гормонами щастя. Але, дуже часто людям, що сидять на дієті, доводиться відмовлятися від цих ласощів і пригнічувати в собі бажання. Адже вони навіть не здогадуються, що даремно позбавляють себе такого задоволення.

Вчені довели, що незначна кількість шоколаду в день може бути корисними. Але це повинен бути саме чорний гіркий шоколад, який містить в собі мінімум 55% какао-бобів, а не замінників. Вони є гарними знищувачами жиру і застосовуються, наприклад, в антицелюлітній практиці при масажі. Згідно з дослідженнями, якщо вживати всього 45 г чорного шоколаду з вмістом 70-85% какао в день, він здатний не тільки запобігти інфаркту, знизити ризик виникнення серцево-судинного захворювання, а також допомогти скинути зайві кілограми. Для цього навіть є спеціальні шоколадні дієти.

Факти, яких дієтологи дотримуються

У дієтологів навіть є десять аргументів на користь помірної кількості вживання чорного шоколаду:

•  Гастрономічний (100 г містить 516 ккал, що дозволяє його назвати енергетично-цінним продуктом). Навіть один шматочок здатний додати додаткових сил на весь день.

•   Стимуляція розумової діяльності і поліпшення пам'яті через наявність вітамінів В1, В2, PP, а також мікроелементів (калію, кальцію, фосфору, заліза, міді та ін.).

• Терапевтичний (є своєрідним антистресом, піднімаючим настрій і зміцнюючим імунітет).

•   Має захисний ефект від різних захворювань (інфаркт, рак, інсульт, діабет, утворення тромбів) завдяки наявності в складі епікатехіну.

•    Перешкоджає утворенню карієсу через наявність антибактеріальної речовини в складі шоколаду.

•    Перешкоджає появі виразкової хвороби, здатне допомогти в лікуванні при кашлі та діареї.

•   Дозволяє позбутися від зайвих кілограмів. У самому шоколаді дуже мало жиру, а із-за великої кількості фенолів, пригнічується апетит.

•     Вважається найпотужнішим афродизіаком, здатним замінити цілих 6 пігулок віагри.

•    Не сприяє появі вугрової висипки при гормональній перебудові.

•    Є зміцнюючим засобом для судин, а також гарним засобом від атеросклерозу. Це відбувається завдяки лецитину, що знижує рівень холестерину та Омега 3.

Навіть сам аромат здатний добре впливати на психіку людини. Згідно з доведеними показникам ивчених, запах шоколаду має коктейль, в складі якого близько 40 летючих відтінків. Солодкуватий аромат здатний зняти роздратування, умиротворити і повернути душевну рівновагу.

Як і коли слід вживати: поради дієтологів

Вживання чорного шоколаду має бути в першій половині дня, щоб отримані калорії, встигли витратитися людиною. Також не слід забувати, що в молочному і білому шоколаді, на відміну від чорного, є молоко, а замість какао-бобів може використовуватися какао-порошок. Це не означає, що він шкідливий, але ефекту в схудненні вже точно не буде.

На тему шоколаду і його користі, як вченими, що проводили багато досліджень, так і дієтологами, що пропонували багато методів вживання, було одне рішення - помірне споживання приносить тільки користь організму, дозволяє зменшити бажання в солоній, жирній і солодкій їжі. Маючи антиоксидантні властивості, здатний уповільнити травлення і надати відчуття ситості на довгий час. При цьому метаболізм буде прискореним, що дозволить швидше і більше спалити кілокалорій, а також зайвого жиру.

Дотримання шоколадної дієти дозволяє позбутися за тиждень на п'ятьох кілограмів. Але варто не забувати, що, як і у будь-якої дієти, шоколадна дієта також має багато протипоказань. Тому перш, ніж починати, порадьтеся з дієтологом, який на підставі Вашого загального стану організму і готовності порадить правильне рішення.

mozzarella.com.ua › news › chorniy-shokola...

 

Добавил: CNTB, 03.07.2020, в категорию Цікаві факти
Просмотров: 30 | Загрузок нет | Рейтинг: 4.0