(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

А ВИ ЗНАЄТЕ, ХТО Є ВИНАХІДНИКОМ БУТЕРБРОДА?

Хто є винахідником бутерброда? Майже кожна людина їсть це блюдо на сніданок, але не всі дадуть відповідь на це просте запитання. Але ж все-таки цікаво, як і хто придумав бутерброд. Давайте розглянемо різні версії.

ВЕРСІЇ ТОГО, ХТО ПЕРШИМ ВИНАЙШОВ БУТЕРБРОД

Достеменно, звичайно, невідомо, хто першим додумався до такого простого, але ситного страви. Йому в тих чи інших варіаціях знайшлося місце практично в кожній кухні світу, і в різних мовах він носить різні назви, але суть залишається все тією ж. Отже, хто є винахідником бутерброда, точно сказати неможливо, та й навряд чи до такого додумався лише одна людина. Зрештою, нарізаний хліб, напевно, з моменту своєї появи став служити своєрідними тарілками для жирних смажених шматків м'яса, вбираючи їх сік. Навряд чи люди не здогадалися з'єднати доступні їм продукти в найпростіший і популярний фастфуд. Але існує кілька цікавих легенд, про які і можна поговорити.

ГЕРЦОГ СЕНДВІЧ

У даній версії можна причепитися до того, що був винайдений зовсім не бутерброд. Але чим по суті є сендвіч, якщо не його закритою варіацією?

Отже, історія свідчить, що Джон Монтегю, четвертий герцог Сендвіч, що жив в XVIII столітті, був завзятим гравцем у карти. Будь-азартна людина скаже, що в цей час не хочеться відволікатися на що-небудь, в тому числі перериватися для трапези. За наказом Монтегю під час вечорів за картами слуги приносили йому шматки м'яса, з двох сторін обкладений скибочками хліба, щоб герцог не забруднити пальці. Така закуска припала до душі і його колегам по грі, з часом поширившись ще далі, адже він був не тільки картярем, а й грав значну роль при дворі, був талановитим дипломатом.

За іншою версією, оригінально поданої закуску, обезсмертив його ім'я, герцог попросив приготувати під час полювання. Мета була та ж - не відволікатися від основного дійства.

МИКОЛА КОПЕРНИК

Ця версія, як правило, більше подобається консерваторам, котрі вважають сендвіч лише спробою наслідування в противагу такому рідному бутерброду. Втім, досить часто вони забувають, що це слово німецького походження, що поєднує в собі "масло" і "хліб". Дана версія походження цього блюда вважається класичною.

Микола Коперник відомий в першу чергу своїми астрономічними дослідженнями і винаходом геліоцентричної моделі світу замість що діяла в ті часи геоцентрической. Існує легенда, що бутерброд придумав в 1520 році Коперник. Тоді він був комендантом замку Ольштин, який перебував під облогою. Вчений намагався з'ясувати причини виникнення епідемії і зробив висновок, що проблема полягає в тому, що захисники частенько в поспіху кидали хліб, що зовсім їх не бентежило, а потім вживали його в їжу. Тоді він змусив всіх мешканців замку намазувати на скибочки збиті без цукру вершки, тобто звичайне масло. Воно світле, і на ньому добре видно забруднення, які легко зчистити разом з ним. Легенда свідчить, що епідемія після цього закінчилася, але звичка вже прижилася.

РІЗНОВИДИ

Незалежно від того, хто є винахідником бутерброда насправді, це блюдо проникло в кухні всіх народів світу. Існують десятки і сотні варіацій як доречних лише вдома на кухні, так і тих, що можуть бути банкетні частуваннями. Сендвічі і бутерброди є традиційним перекусом для мільйонів людей в багатьох країнах світу. Ну а найменша різновид - канапе - зустрічається на фуршетах і прийомах

 Гарячі, холодні, дієтичні - варіантів маса, і кожен неодмінно знайде рецепт собі до душі. І секрет популярності бутерброда вкрай простий. По-перше, зробити його може навіть дитина, а по-друге, це ситне блюдо не вимагає великої кількості часу для приготування. Словом, абсолютно універсальне блюдо, в тому чи іншому вигляді доречне мало не в будь-якій ситуації. А іноді воно і зовсім може символізувати цілу країну - варто лише згадати бутерброд з червоною ікрою, якому ледь не поставили пам'ятник в Магадані. Куди до нього хот-догів, бейгл, сендвичам, бургерам і іншим наслідувачам?

 

 https://ukr.agromassidayu.com

 

Добавил: CNTB, 28.01.2022, в категорию Цікаві факти
Просмотров: 67 | Загрузок нет | Рейтинг: 5.0