(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

В Україні пропонують створити фонд продовольчої безпеки

AgroPortal.ua.- 28.03.2022

Через недоступність повноцінного харчування для багатьох людей в Україні слід створити фонд продовольчої безпеки населення на кшталт колишнього держрезерву.

Таку думку висловив член президії Ради з екологічної безпеки України Михайло Костинський, повідомляє Укрінформ. «В Україні треба створити фонд продовольчої безпеки населення. На сьогодні через неповноцінне харчування недоїдає 8 млн людей, а 1,5 млн — на порозі голоду. В середньому українці витрачають на їжу 53% свого бюджету, тоді як європейці витрачають на харчування лише 13%», — наголосив Михайло Костинський. Він вважає недоступність повноцінного харчування для багатьох українців питанням продовольчої безпеки держави. «Ми можемо зайти в будь-який маркет, і там є все — 20-30 сортів ковбаси, сирів, риба, кондитерка. Але наскільки це доступно населенню? А саме доступність — це ще один рівень продовольчої безпеки. Для порівняння: середня добова норма європейців у кілокалоріях — 3,5 тис. ккал, у американців — до 3,9 тис. ккал, Україна мала цей показник у 1991 році — 3700 ккал, сьогодні ж у середньому 2600 ккал. А прожитковий мінімум — 2500 ккал, далі — голод. Тобто вся країна в середньому за забезпеченістю калоріями перебуває на порозі голоду», — заявив Костинський. Він пропонує створити фонд продовольчої безпеки населення на кшталт колишнього держрезерву. Вважає таку модель дієвою у кризових ситуаціях.

В Україні створено Національну платформу продовольчої безпеки. В Україні на базі Держпродспоживслужби створена Національна платформа продовольчої безпеки, яка дозволяє об'єднати зусилля військових адміністрацій, виробників харчових продуктів, торговельних мереж, міжнародних організацій для стимулювання розбудови української економіки в умовах війни та забезпечення харчовими продуктами й товарами першої необхідності мешканців громад, учасників Збройних Сил України та територіальної оборони.

agroportal.ua

Добавил: CNTB, 13.04.2022, в категорию Дайджест