(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

В Україні прогнозують значне зростання цін на продукти

Діло.- 12.12.2020Share Button

Урожай 2020 року виявився гіршим, ніж в минулому році. При цьому значна його частина відправляється на експорт, так як це приносить хороший дохід аграріям, а також валюту, якої дуже часто не вистачає.

Колишній міністр фінансів України та екс-радник голови Офісу президента Ігор Уманський б’є на сполох: через неврожай в країні можливі “голодні бунти”, пише INTV.

“Ціни на хліб з початку року зростали приблизно вдвічі швидше інфляції. Причини? Засуха, неврожай – і не тільки в Україні. А в умовах “замороження” соціальних стандартів, пандемічної та економічної криз попит на “прості” продукти харчування (хліб, макарони, молоко тощо) збільшиться “, – написав Уманський на своїй сторінці в Facebook. За його словами, незважаючи на неврожай, експорт зерна з України триває.

“Поки що (!) дефіциту на ринку немає. Але тенденція на найближчі місяці вже зрозуміла… За відсутності негайних дій з боку держави найближчим часом можемо чекати щонайменше “голодні бунти”, – заявив він.

Нинішній рік в Україні дійсно видався не найбільш урожайним. Особливо на тлі рекордного 2019-го, коли аграрії зібрали зернових та зернобобових понад 75 мільйонів тонн, з яких 28,3 мільйона тонн пшениці. У 2020 році цифри скромніші – 65 мільйонів тонн в цілому, з яких 25 мільйонів тонн – урожай пшениці. За даними Держстату, ціни на хліб і хлібобулочні вироби в січні-жовтні 2020 року (даних за листопад поки немає) в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросли на 8,5%. Цінове зростання за поточний рік найімовірніше буде на рівні 10%, а то і 11%, враховуючи труднощі з урожаєм. Але що буде з цінами на хліб в 2021 році? За словами Олега Пендзина, понад місяць тому пекарі написали колективний лист на адресу уряду, в якому заявили, що через зростання витрат вони будуть змушені підняти свої ціни на 25%.“Але потім, зрозумівши, що люди тоді просто перестануть купувати хліб, сказали, що соціальні сорти подорожчають на 7-10%”, – підкреслив фахівець. Що стосується сортів преміум-класу, то тут можна чекати істотного подорожчання, очевидно, в тих розмірах, про які йшлося в листі пекарів.Експерт прогнозує, що в наступному році хліб здорожчає в середньому приблизно на 1% в місяць (за рік зростання може скласти 10-12%).

dilo.net.ua/

Добавил: CNTB, 18.12.2020, в категорию Дайджест