(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

В.о. міністра аграрної політики Ольга Трофімцева: Потрібно відвикати від думки, що нас десь чекають

УНІАН: Новини України.-04.04.2019

Виконуюча обов’язки міністра аграрної політики та продовольства Ольга Трофімцева в інтерв’ю УНІАН розповіла про динаміку та перспективи експорту українських продуктів харчування, поглиблення євроінтеграційних процесів у АПК, державну підтримку аграріїв та перспективи запуску ринку землі.

У лютому 2019 року Міністерство аграрної політики та продовольства України вперше за історію його існування очолила жінка – уряд призначив виконуючою обов’язки голови відомства Ольгу Трофімцеву. До цього вона з вересня 2016 року займала посаду заступника міністра з питань євроінтеграції. За час її роботи на попередній посаді Україна суттєво розширила географію збуту вітчизняної аграрної продукції та зробила важливі кроки на шляху наближення вітчизняного законодавства у сфері АПК до європейського. В інтерв’ю УНІАН чиновниця розповіла про свої пріоритетні завдання на новій посаді, плани щодо подальшого нарощування експорту української продукції АПК та відкриття нових ринків, плани з вдосконалення державної підтримки сільгоспвиробників та перспективи відкриття ринку землі в Україні.

 

Нещодавно вас призначили тимчасово виконуючою обов’язки міністра аграрної політики та продовольства. Які завдання та пріоритети ви ставите перед собою на новій посаді?

Планів та напрямів роботи багато. Одним із ключових завдань однозначно залишається євроінтеграція. Відповідно, маємо взаємопов’язаний пріоритет – розширення присутності української аграрної продукції на зовнішніх ринках, оскільки ми експортоорієнтована країна у цій сфері. Держпідтримка - теж важлива тема. Фокус на малих виробниках, на фермерах, на сімейних господарствах залишається і у цьому році. Інші пріоритети - середньострокові. Я вважаю, що ми повинні більше надавати ваги питанню ефективного управління водними ресурсами, включаючи зрошення. Важливо опікуватись розвитком органічного господарства, розвитком так званих нішевих культур - фактично, диверсифікацією сільськогосподарського виробництва. Також серед пріоритетів і завдань на цей рік залишається робота над реформою ринку землі сільськогосподарського призначення.

 

Які країни є основними споживачами української аграрної продукції?

Минулого року на аграрному експорті ми заробили 18,8 млрд доларів. У нас він уже достатньо диверсифікований, якщо порівнювати з 2014 роком, коли відбулася переорієнтація з російського ринку на інші. Вже декілька років поспіль серед основних напрямів експорту – країни Азії, на другому місці - Європейський Союз, на третьому – країни Африки. Але у січні цього року ми вперше побачили перестановку у цій структурі: ринок Євросоюзу став ринком номер один для вітчизняної продукції АПК. Тому я акцентую увагу на тому, що процеси євроінтеграції і відкриття нових експортних ринків взаємопов’язані. Чим більше ми наближуємо наше законодавство у сфері ветеринарії та фітосанітарії до європейського, тим більше експортоорієнтованою і конкурентоспроможною стає наша продукція, оскільки і на рівні державного управління, і на рівні бізнесу ми стаємо більш зрозумілими не лише для європейських партнерів, але й для бізнес-партнерів в усьому світі.

www.unian.ua

 

Далі інтерв’ю

 в.о. міністра аграрної політики Ольги Трофімцевої

Добавил: CNTB, 13.04.2019, в категорию Дайджест