(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

У Зеленського розглядають два варіанти з відновлення Мінагрополітики

AГРОПОЛІТ. -07.03.2020

В Офісі президента тривають активні дискусії з пошуку кандидата на аграрного міністра. Про це повідомило джерело AgroPolit.com в Офісі. 

Наразі цим питанням особисто займається Президент Володимир Зеленський, голова Офісу Андрій Єрмак та прем’єр Денис Шмигаль.  Є два варіанти розвитку подій і обоє вони з показником 50 на 50%.

Варіант №1 – попри публічні заяви з Офісу та уряду, що Мінагрополітики таки реанімують, але не зараз, а пізніше. Чому? Наразі у Офісі розглядають варіант погодитися на вимогу екс-міністра МЕРТу Тимофія Милованова і на певний час залишити не розділеним МЕРТ. Таким чином сфера агро залишиться у його підпорядкуванні і він її вестиме до завершення земельної реформи, тобто до моменту прийняття основних земельних законів, починаючи з 2178-10 – про ринок землі в Україні. Такий сценарій наразі цілком реальний, бо від міжнародних кредиторів, зокрема, МВФ та Світового банку була жорстка рекомендація залишити саме Милованова у новому складі КМУ, якого вони бачать головним ідеологом та драйвером земреформи. Раніше він і сам заявляв про це. Звісно, до цієї поради можна не прислухатися – і не отримати черговий транш від МВФ. А ви ж розумієте, що на носі погашення $12 млрд зовнішніх боргів в уряду. Зважте, що почався відтік ОВДП, а Мінфін скасовує аукціони на нові залучення, бо не має бажаючих купити. Якщо ще й МВФ стане в позу через землю та Милованова, то важно буде з виплатами», — каже джерело. Нагадаємо,  Милованов підтвердив, що він може лишитися, в разі збереження цілісності МЕРТу, «бо ми зможемо продовжувати ті речі, які розпочали».

Варіант №2 — зараз реанімувати. Поставити нового міністра і таки розділити МЕРТ. Зараз на цю посаду розглядають, як одного з замів Милованова, так і кілька нових кандидатів, в тому числі й одного з депутатів із лав «Слуга народу», який має відношення до агросеткору… Поки що тривають консультації», — каже джерело.

agropolit.com/news/

Добавил: CNTB, 16.03.2020, в категорию Дайджест