(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

У світі зросли ціни на продовольство. Найбільше подорожчав цукор, рослинна олія й зернові – ООН

ГОРДОН.-04.09.2021

Світові ціни на продовольчі товари в серпні стрімко зросли після зниження протягом двох місяців. Про це повідомила 2 вересня Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO).
За даними ООН, зафіксовано значне підвищення міжнародних котирувань цін на цукор, пшеницю й рослинну олію. Середній показник індекс цін на продовольство FAO становив 127,4 пункту протягом серпня цього року. Це на 3,1% перевищує липневий індекс і демонструє зростання цін на 32,9% у річному вимірі.
Індекс цін на цукор зріс на 9,6%, порівнюючи з липнем через побоювання щодо пошкодження низькими температурами сільськогосподарських культур у Бразилії, найбільшому експортері цукру у світі. "Стримуванню зростання цін сприяли гарні плани на врожай в Індії та Європейському союзі, а також зниження цін на сиру нафту й ослаблення бразильського реалу", – повідомила організація ООН.
Ціни на олію в серпні зросли на 6,7%, а світові ціни на пальмову олію повернулися до історичних максимумів через скорочення запасів у Малайзії. Також зросли ціни на рапсову та соняшникову олію. Індекс цін на зернові культури в липні зріс на 3,4%, порівнюючи з липнем. Світові ціни на пшеницю підскочили на 8,8% через зниження очікуваних урожаїв у низці країн-експортерів. Ціни на кукурудзу впали на 0,9% через перспективи врожайності в Аргентині, Європейському союзі та Україні. І далі знижуються ціни на рис, ідеться у звіті. Ціни на м'ясо птиці зросли під впливом стабільного імпортного попиту у Східній Азії і на Близькому Сході. Ціни на свинину знизилися у зв'язку з майбутнім скороченням закупівель Китаєм і низьким внутрішнім попитом у Європі. Молочна продукція впала в ціні, порівнюючи з липневим показником через зниження міжнародних котирувань сухого молока, зумовленого слабким світовим імпортним попитом і сезонним збільшенням експортної пропозиції в Океанії, і незважаючи на зростання цін на вершкове масло й сир.
gordonua.com/

Добавил: CNTB, 10.09.2021, в категорию Дайджест