(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

У Європарламенті бурхливо обговорювали збільшення "курячих" квот для України

UNN.-02.04.2019

Днями відбулося засідання комітету Європарламенту з міжнародної торгівлі, передає УНН з посиланням на польське видання Polsat News.

Під час засідання депутати обговорили підсумки попередньої згоди України і ЄС про збільшення імпортних квот на українську курятину - з 20 тис. тонн до 70 тис. тонн у рік. Багато євродепутатів зійшлися на думці, що експорт української курятини в ЄС досяг рекордних показників. Тому збільшувати квоти на поставки продукції недоцільно.

"Ми розуміємо ситуацію з Україною, ми за Україну, за фермерів, за реальних фермерів. Але ми не можемо ухвалити дії, які використовують прогалини (у законодавстві) і носять якийсь комбінаційний характер", - заявив депутат Європарламенту Чеслав Секерський. На засіданні комітету був присутній представник Єврокомісії. Він зазначив, що збільшення квот є раціональним рішенням. Підкреслив, що експорт курячого м'яса з ЄС в Україну становить 180 тис. тонн, а в зворотному напрямку - 120 тис. тонн. Утім, не всі вважали такі аргументи переконливими. Як повідомив голова комітету з міжнародної торгівлі Бернд Ланге, рішення про подальші дії буде ухвалено на засіданні координаторів політичних груп. Нагадаємо, Україна торік піднялася на шосте місце у світовому рейтингу постачальників курятини. У ЄС Україна стабільно посідає третє місце серед експортерів, поступаючись лише Бразилії і Таїланду. При цьому навіть цих потужних конкурентів Україна має намір випередити.

www.unn.com.ua/

 

Добавил: CNTB, 05.04.2019, в категорию Дайджест