(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

ТОП-5 кроків для виведення українського АПК із кризи

Леонід Козаченко - думка експерта 

AgroPortal.ua.-07.09.2020

Проблем в агросекторі дуже багато. Одна з головних — відсутність реальної стратегії розвитку агропромислового сектору нашої країни.

Таку думку висловив президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко. Він виділив ТОП-5 основних заходів щодо виведення АПК із кризи.

1. Потрібно відновити Міністерство аграрної політики і всю вертикаль державного управління — від Кабінету міністрів до місцевої громади. «Причому, профільне міністерство потрібно не просто відновити, а й наповнити дійсно професіоналами, які знають, що робити і як», — вважає Леонід Козаченко.

2. Слід внести зміни до фіскальної політики щодо АПК. «А для цього потрібно на законодавчому рівні структурувати суб'єкти господарювання на три групи: малі, середні та великі (агрохолдинг). Відповідно до цієї класифікації прописати середньострокові програми держпідтримки, систему оподаткування. Малі підприємства повинні отримувати найбільшу підтримку від держави. Не можуть однаково (як зараз) підтримуватися мале підприємство з 5 га землі й агрохолдинг, який має 500 тис. га», — підкреслює експерт.

3. Важливо серйозно попрацювати щодо питання монетарної політики і банківського сектору. «Представники АПК повинні мати можливість отримувати дешеве середньострокове і довгострокове фінансування. Зараз практично неможливо отримати кредит на 5-10 років. А без цього не можна побудувати молочно-товарну ферму чи створити сучасне підприємство для переробки сировини — з метою отримання продукції з доданою вартістю», — пояснює він.

agroportal.ua

Добавил: CNTB, 17.09.2020, в категорию Дайджест