(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

Ринку потрібні не заборони й ручне регулювання, а диференційований та розумний контроль – глава Philip Morris International

УНІАН: Новини України.-03.02.2020

Також глава Philip Morris International розкритикував спроби депутатів вручну регулювати рівень маржі при продажу тютюнових виробів.

Альтернативна тютюнова продукція, яка дедалі більше витісняє традиційні сигарети, потребує чіткого й обґрунтованого регулювання з боку держави. Але це регулювання має бути ефективним та диференційованим залежно від рівня ризику того чи іншого типу тютюнової продукції. Про це в інтерв'ю журналу «Фокус» під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі (Швейцарія) заявив генеральний директор Philip Morris International Андре Каланцопулос. Керівник транснаціональної корпорації торкнувся й недавніх законодавчих змін в Україні – в тому числі законопроекту №1210, який зрівняв оподаткування для сигарет і систем нагрівання тютюну. "Депутати, зрівнявши податки для сигарет та стіків, не усвідомили, що такшкодять курців зі стажем, які вже перейшли на менш шкідливі системи доставки нікотину, і що в зв'язку зі збільшенням вартості альтернатив вони можуть повернутися до звичайного куріння. При тому, що і вейпи, й системи нагрівання тютюну містять на 95-99% менше канцерогенів, ніж смоли традиційних сигарет", – пояснює проблему Андре Каланцопулос. Також глава Philip Morris International розкритикував спроби депутатів вручну регулювати рівень маржі при продажу тютюнових виробів. Йдеться про законопроект №1049, ухвалений у жовтні 2019 р., але так і не підписаний президентом України з-за грубих порушень під час прийняття законопроекту. Законопроект №1049 вже спровокував повномасштабну кризу на ринку тютюнових виробів України – багато компаній у листопаді 2019 р. призупинили або серйозно скоротили виробництво. Збитки держбюджету через цю ситуацію оцінюються експертами у 2,5 млрд грн. "Зараз український парламент намагається зробити щось не дуже раціональне. Середній світовий показник сумарної маржі господарювання в ланцюгу постачання сигарет кінцевим споживачам - 10%. Збільшення цієї маржі до 20%, як вирішив парламент, з урахуванням зростання акцизу призведе до збільшення роздрібної ціни на 40-50%. Так, ми знизимо нашу прибуток, щоб пом'якшити стрімке зростання цін на сигарети. Але принципово це ситуацію не змінить. За рахунок нововведення збагатяться оптові й роздрібні продавці, але в Україні стане набагато більше контрабандних сигарет", – прогнозує Андре Каланцопулос. При цьому генеральний директор Philip Morris International висловив надію на діалог й взаєморозуміння з українською владою.
www.unian.ua
 

Добавил: CNTB, 07.02.2020, в категорию Дайджест