(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

Прибуткова конопля

Сільські вісті.-23.02.2018

ПРОМИСЛОВА конопля за умов дотримання агротехнології може стати джерелом стабільного прибутку, вважають спеціалісти Інституту луб’яних культур. Вони підрахували витрати на виготовлення конопляної олії для 500 га посівів з урожайністю приблизно 700 кг/га. Виявилося, що таке виробництво окупиться вже за два роки. За сприятливих умов у середньому фермер може отримати 350 тонн сировини, у якій вміст олії становитиме 35%. Щоб переробити урожай, потрібне устаткування для приймання, транспортування і зберігання, попередньої підготовки до віджиму, пресування, фільтрації та очищення і подальшого фасування. У результаті аграрій отримає два продукти — власне олію (76986 кг) та макуху (265356 кг). Із усіма можливими витратами чистий прибуток складатиме $952,8 тис. Конопляної олії на вітчизняний ринок надходить небагато, тому на неї є сталий попит. Використовують її, зокрема, для виробництва косметичних засобів, у медицині та хімічній промисловості.

Чому розлюбили ріпак

ЗА МИНУЛІ два тижні вартість українського ріпаку зросла на 100-200 грн за тонну. Високі закупівельні ціни та низька експортна вартість ріпакової олії роблять виробництво невигідним. Через це обсяги його переробки знижуються: у першій половині сезону 2017/2018 вітчизняні підприємства переробили 127 тис. тонн сировини, тоді як минулого сезону за аналогічний період обсяги виробництва становили 140 тис. тонн. Прогнозується, що агрогосподарства перероблять нині лише 138 тис. тонн — на 13% менше, ніж у 2016/2017 рр.

Набіл без молока

ПРOБЛEМA фaльсифiкaцiї набілу в Укрaїнi гoстрo стoїть вжe нe пeрший рiк. Oкрeмi підприємства випускaють «мoлoчну» прoдукцiю зi 100% наявністю рослинних олій. І хоч чиннe зaкoнoдaвствo Укрaїни зaбoрoняє їх викoристaння у набілі, укрaїнськi магазини пeрeпoвнeнi мoлoчним фaльсифiкaтoм. Про це заявив глaвa прaвлiння грoмaдськoї oргaнiзaцiї «Всeукрaїнськa aсoцiaцiя зaхисту прaв спoживaчiв «Спoживчa дoвiрa» Мaксим Гoнчaр. За його словами, iмпoрт пaльмoвoї oлiї, якa є склaдoвoю бaгaтьoх мoлoчних сумiшeй, росте швидкими темпами. Зa oстaннi сім сeзoнiв він дoсяг рeкoрднoгo мaксимуму — близькo 78 тис. тoнн. Проблема ще й у тому, що жoднa iз нaявних в Укрaїнi лaбoрaтoрiй не має можливості дoстeмeнно перевірити склaд тa якiсть цієї продукцiї. «Є iнфoрмaцiя, що до України чeрeз кiпрськi тa iншi кoмпaнiї зaвезено у 10 рaзiв бiльшe технічної пaльмoвoї oлiї, aнiж в Укрaїнi iснує oблaднaння, якe пoтрiбнo нею змaщувaти. А визначити, якa сaмe — технічна чи харчова — викoристoвується у тих чи iнших продуктах, неможливо», — роз’яснив Гoнчaр.

www.silskivisti.kiev.ua/

 

Добавил: CNTB, 05.03.2018, в категорию Дайджест
| Теги: Прибуткова конопля