(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

Потенціал сої потрібно не втрачати, а лише примножувати

AgroNews.ua. –22.02.2018

Друга міжнародна конференція «Українська соя: органічна та традиційна», яка щойно завершилась у Міжнародному виставковому центрі, зібрала провідних виробників та переробників цієї олійної культури з України та Європи. Йшлося про перспективи виробництва та використання як органічної так і традиційної культури, а також продуктів їх переробки.


Виступаючи перед присутніми народний депутат України, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко назвав сою дуже важливим стратегічним продуктом для вітчизняного с/г, який не лише покращує якість грунту, а й збільшує врожайність інших культур.

- Без сої говорити про інтенсивний розвиток тваринництва не можливо. Ця прибуткова олійна культура на світових ринках має високі котирування. Для України вона також є прибутковою. Але потенціал цієї культури потрібно не втрачати, а лише примножувати, - наголосив Леонід Козаченко. Утім, на заваді розвитку потенціалу не лише сої, а й всього аграрного сектору економіки стоять проблеми з імплементацією фіскального законодавства, обмеженість у доступі с/г виробників до фінансових ресурсів. Зокрема, інвестування у с/г 75 млрд доларів могло б збільшити втричі валове виробництво аграрної продукції. Болючим також є питання дерегуляції державного управління в АПК, відсутність формування ринку землі, який Україна формує вже протягом 20 років. За словами Леоніда Козаченка, в Україні ліквідовані ветеринарні, карантинна служба, служба захисту прав споживачів. Існує проблема з формуванням стратегії розвитку АПК через відсутність міністра с/г господарства. Тому, на думку Леоніда Козаченка, лише об’єднавшись в асоціацію для захисту власних інтересів, виробники будь-яких галузей економіки зможуть досягнути ефективних результатів.

agronews.ua

Добавил: CNTB, 05.03.2018, в категорию Дайджест
| Теги: Потенціал сої потрібно не втрачати, а лише примножувати