(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

                    Правительство Индии повысило пошлину на ввоз пшеницы с 10% до 25%

Впервые за последние шесть лет Индия начала импортировать украинскую пшеницу. Информация об этом в среду, 14 сентября, размешена на сайте компании «УкрАгроКонсалт». Аналитик зернового рынка Марина Сыч отметила, что по оценкам Министерства сельского хозяйства США, производство пшеницы в Индии в текущем сезоне находится на одном из самых низких уровней, а внутреннее её потребление за последние 5 сезонов выросло на 10 млн тонн. Такая ситуация повлияла на рост внутренних цен на зерно. Правительство Индии в прошлом году повысило пошлину на ввоз пшеницы с 10% до 25%, эта пошлина будет действовать до конца сентября. В то же время даже при ... Читати далі »

Категорія: Дайджест | Додав: CNTB, 17.10.2016

Также Кабинет министров предлагает Верховной Раде сохранить нулевую ставку налогообложения операций по экспорту зерновых и технических культур.

Доходная часть проекта государственного бюджета Украины на 2017 год предусматривает отмену специального режима взимания налога на добавленную стоимость с аграрных предприятий, говорится в пояснительной записке к документу, опубликованному на сайте Верховной Рады. Также Кабинет министров предлагает Верховной Раде сохранить нулевую ставку налогообложения операций по экспорту зерновых и технических культур. Как сообщал УНИАН, 24 декабря 2015 года Верховная Рада Украины приняла изменения в Налоговый кодекс. Документ предполагает частичную отмену спецрежима НДС для аграриев в 2016 году. Сейчас сельхозпроизводители платят в бюджет определенный процент от начисленного налога, а в 2017 году по требованию ключевого кредитора Украины – Международного валютного фон ... Читати далі »

Категорія: Дайджест | Додав: CNTB, 17.10.2016

Міністр аграрної політики Тарас Кутовий вважає доцільною ліквідацію Державного спеціалізованого бюджетної установи "Аграрний фонд" як установи, дублюючого функції однойменного публічного акціонерного товариства

Він поінформував, що Мінагрополітики розробило законопроект про стимулювання розвитку агропромислового комплексу."Фактично цим законопроектом пропонується ліквідація Державної спеціалізованої бюджетної установи" Аграрний фонд "як дублюючі функції ПАТ" Аграрний фонд , - сказав Тарас Кутовий. Він зазначив, що даний законопроект вводить такі поняття, як "державний інтервенційний агент", пояснюється поняття цінової стабілізації на аграрному ринку. Раніше "Аграрний фонд" звинувачував Міністерство аграрної політики в блокуванні роботи фонду, а саме призначенням тривалої перевірки, яка за словами в.о. генерального директора "Аграрного фонду" ... Читати далі »

Категорія: Дайджест | Додав: CNTB, 17.10.2016

Виділення 1% від валового виробництва продукції сільського господарства на розвиток агропромислового комплексу закладає філософію державної підтримки. Таку думку в інтерв’ю журналу «Тиждень» висловив Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий.

«Чому я говорив про 1%, а не про 5,5 млрд грн для підтримки фермерів? Бо це закладає філософію державної підтримки. Щоб кожного року аграрії могли розраховувати на цей відсоток. Щоб не було так, що змінився прем’єр і міністр агрополітики і підтримку фермерів скасували як таку», - сказав Міністр. За словами Міністра, головне це те, що грошова підтримка призначається для малих і середніх фермерів. Ідеться про підприємства, які обробляють до 500 га. На сьогодні їх частка серед кількості об’єктів господарювання в АПК становить 86%. «У рамках держпідтримки з’явилася новела, яку я спочатку озв ... Читати далі »

Категорія: Дайджест | Додав: CNTB, 17.10.2016

Під час засідання аграрного комітету у місті Батурин Чернігівської області  міністр АПК Тарас Кутовий оцінив ефективність українського АПК. 

«Коли ми говоримо, що ми найкращі і ефективні господарі на землі, то це брехня! У Данії з приватною власністю 2, 6 млн га землі. Данія на своїх 2,6 млн га землі заробляє у виробництві 24 млрд євро! А ми, українці, обробляючи більше 30-ти, заробляємо 14 млрд доларів! Тому, з точки зору ефективності роботи сільського господарства сидимо тихенько і мовчимо, бо найбільш низькоефективні у світі у сільському господарстві. Це правда», – сказав Тарас Кутовий.Таке висловлювання міністра спричинило хвилю невдоволення в залі, а екс-депутат ВРУ Ярослав Бардін навіть закликав міністра піти у відставку. "Я міністр лише чотири місяці, Ви хочете чути те, що хочете, а потрібно говорити правду… Ви експортуєте зерно, а не зерно потрібно, а &n ... Читати далі »

Категорія: Дайджест | Додав: CNTB, 17.10.2016

Практично повна орієнтованість на експорт є унікальною особливістю українського ринку соняшникової олії. В Україні споживається не більше 10% виробленої соняшникової олії, 90% постачається на експорт. Будь-які обмеження експорту соняшникової олії можуть призвести до дестабілізації не тільки на ринку соняшникової олії, а й на всьому продовольчому ринку України. Таку думку висловив генеральний директор асоціації «Укроліяпром» Степан Капшук.

Він також зазначив, що постійно розширюється географія продажів української соняшникової олії, а також інших видів рослинних олій. Так, в 2015/16 МР українська соняшникова олія експортувалася в 105 країн світу. При цьому основними його споживачами в поточному сезоні залишаються Індія та Китай - відповідно 30 і 13,8% від загального обсягу відвантажень. «Хотілося б також відзначити зростання поставок української соняшникової олії в країни ЄС ... Читати далі »

Категорія: Дайджест | Додав: CNTB, 17.10.2016

З 12 по 14 вересня 9 українських виробників взяли участь в бізнес-форумі "Poland-Ukraine". Організаторами української продовольчої торгової місії у Варшаві виступили Ukrainian Food Export Board спільно з Асоціацією українського бізнесу в Польщі.

Цього року український продукт представляли наступні компанії: "Малбі Фудс" (ТМ "Міленіум"), "Петрус-Кондитер", "Галіція Дистилері", "Імпак" (ТМ Овочиста), "Мінераліз", “Мілкіленд ЕУ”, "Миронівський хлібопродукт", "Тернопільський молокозавод" (ТМ "Молокія"), "СПС" (ТМ "Приправка"). Протягом трьох днів представники даних компаній зустрілися з торговими мережами, імпортерами та дистрибюторами й почали вести з ними переговори стосовно постачання української продукції на польський ринок. Серед польських імпортерів на форумі були прису ... Читати далі »

Категорія: Дайджест | Додав: CNTB, 17.10.2016

Загальна сума, виділена під управління Міністерству аграрної політики і продовольства на майбутній рік, становить 7,43 млрд грн. Відповідна інформація міститься у проекті закону «Про Державний бюджет України на 2017 рік», зареєстрованому урядом у Верховній Раді 15 вересня 2016 року під № 5000. 

Проектом держбюджету на 2017 рік передбачена програма здешевлення кредитів в АПК на 300 млн грн., а також виділення 210 млн грн. на підтримку тваринництва.

Також Кабмін має намір виділити 75 млн грн. держпідтримки на розвиток хмелярства, закладення нових садів, виноградників, ягідників. На фінансову підтримку сільгоспвиробників планують виділити 2,97 млрд грн.

З них на роботу апарату відомства пропонується на ... Читати далі »

Категорія: Дайджест | Додав: CNTB, 17.10.2016

Світове виробництво молока невпинно зростало протягом минулих десятирічь, додаючи щороку у середньому 2%. У 2015 воно сягнуло 800 млн. тон, згідно з даними OECD-FAO Agricultural Outlook 2016-2025. Найбільшими виробниками є ЄС, Індія та США які втрьох виробляють половину молока у світі. Китай виробляє лише 5% і ділить з Пакистаном 4 і 5 місця. Україна знаходиться у другій десятці найбільших країн-виробників з обсягом 10,6 млн. тон і має частку 1,3% у світовому виробництві.

Ситуація на ринку

З початку 2014 року на світовому молочному ринку спостерігався період тривалого падіння цін. З лютого 2014 року по квітень індекс цін на молочні продукти FAO знизився більш ніж удвічі. Причинами падіння було зниження попиту з боку Китаю, російське ембарго, збільшення виробництва у багатьох країнах у відповідь на високі ціни 2013 року або в наслідок зміни в регулю ... Читати далі »

Категорія: Дайджест | Додав: CNTB, 17.10.2016

Молдова остается крупнейшим потребителем украинской молочной продукции, несмотря на введенные весной правительством РМ ограничения на ее ввоз. За восемь месяцев 2016 г. Украина сократила объемы экспорта молочной продукции по сравнению с аналогичным периодом 2015 г. по объемам на 6,3% - до 74,9 тыс. т, а в денежном выражении - на 12,8% - до $99,4 млн, информирует Infotag. Основным рынком сбыта молока и сливок для украинских предприятий остается Молдова ($1,5 млн. или 46,9%) и Грузия ($891 тыс. или 28,6%). Это же касается и кисломолочных продуктов. В Молдову их отправили более чем на $1 млн., что соответствует 55,63% всего экспорта. Больше всего украинских сыров к началу сентября отг ... Читати далі »

Категорія: Дайджест | Додав: CNTB, 17.10.2016
« 1 2 ... 398 399 400 401 402 ... 406 407 »