(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

Низькопробний і дорогий: в Україні зросте ціна на хліб, а його якість зіпсується

УНІАН: Новини України.-27.10.2021

У 2022 році українцям доведеться витрачати на продукти більше грошей, проте натомість вони навряд чи отримають ароматний і смачний хліб.

В Україні подорожчає хліб, однак його якість зіпсується. У 2022 році українцям доведеться задовольнятися низькопробними, але дорогими виробами з борошна, які вже не будуть такими смачними та ароматними, як раніше. Про це представники Всеукраїнської асоціації пекарів розповіли в ефірі телеканалу "Україна 24".

Подорожчання хліба, вважають експерти, обумовлено тим, що через зростання цін на світовому ринку фермери України кинулися продавати зерно за межами країни. У підсумку на батьківщині аграріїв залишається занадто мало пшениці, через що виробникам паляниць та батонів практично немає з чим працювати. Виробникам хліба доведеться докуповувати зерно у фермерів з інших країн, що позначиться на ціні кінцевої продукції. Крім цього, борошномели будуть змушені використовувати фуражне зерно другого і третього сортів. Через все це хліб може подорожчати на 20-30%, попри те, що його якість помітно погіршиться. За словами президента Всеукраїнської асоціації пекарів Юрія Дудченка, хліб не тільки виросте в ціні, але і втратить свій смак."У країні має гарантовано залишитися 3,5 млн тонн пшениці другого і третього класів. Борошно буде із заниженою хлібопекарською якістю, тобто хліб може виходити не такий пишний, не такий ароматний, та й не такий він буде смачний. Це все призведе до того, що кінцевий продукт подорожчає", - заявив Дудченко.

www.unian.ua

Добавил: CNTB, 05.11.2021, в категорию Дайджест